Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – XV Niedziela Zwykła (16.07.2023 r.)

1. Dziś III niedziela miesiąca. O godz. 16:30 zmiana tajemnic różańcowych (kółka z miasta) – spotkanie na salce parafialnej, o 17:15 – Koronka do Miłosierdzia Bożego, o 17:30 nabożeństwo różańcowe z procesją wewnątrz kościoła i wieczorna Msza Św. o godz. 18:00.

2. W następną niedzielę 23.07 rozpocznie się XXIV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Jest to czas szczególnej modlitwy za kierowców do ich świętego patrona oraz o bezpieczne podróżowanie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Tego dnia w naszym kościele po wszystkich Mszach Świętych będzie miało miejsce poświęcenie pojazdów (na parkingu) i błogosławieństwo kierowców.

3. Caritas Archidiecezji Łódzkiej ogłasza akcję „Tornister pełen uśmiechów”. Odbędzie się ona już po raz 15 i ma na celu przygotowanie wyprawek szkolnych dla najbardziej potrzebujących dzieci z naszego województwa. Aby im pomóc, trzeba wziąć z kościoła specjalną papierową torbę i włożyć do niej najpotrzebniejsze artykuły szkolne. Wypełnione torby należy przynieść do kościoła do niedzieli 27.08, a my przekażemy je do Caritasu.

Inną formą pomocy, którą możemy okazać, jest wsparcie uczniów z Aleppo w Syrii i z Bejrutu w Libanie w ramach programu „Pierwszy krok”. Bliższe informacje na stronie internetowej: pierwszykrok.domwschodni.pl

4. Do sakramentu małżeństwa mają zamiar przystąpić: Tomasz Hyski, kawaler z parafii Olszanica i Natalia Chamernik, panna z par. tutejszej (zapowiedź 1)

5. Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego kościoła. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w minionym tygodniu.

6. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie nowego numeru „Niedzieli”. Możemy również nabyć nowe czasopismo, a jest nim kwartalnik „Niedziela Magazyn”. Kosztuje 15 zł.

7. Z racji na prowadzone prace remontowe w pomieszczeniach przy zakrystii, prosimy aby wchodzić do kościoła głównym wejściem od ul. Wojska Polskiego.

8. Modlitwą otaczamy naszych parafian, których Pan w ostatnim czasie wezwał do siebie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…