Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – XIII Niedziela Zwykła (30.06.2024 r.)  

1.  Dziś o godz. 17.30 zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa z procesją wewnątrz kościoła.

2. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca:
I czwartek o godz. 17.30 adoracja Pana Jezusa, litania do św. Jacka z modlitwą o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 w I piątek odwiedzimy chorych najpierw w hospicjum, a potem od godz. 8.30 po domach. Spowiedź w Kościele tego dnia od godz. 16.30. Po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja w ciszy i uniżeniu do godz. 20.00
 w I sobotę zapraszamy mężczyzn na kolejny Męski Różaniec Publiczny, początek o godz. 10.00 przy Kościele NSJ. Msza św. w naszej w parafii o godz. 11.00. Z kolei o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec, medytacja jednej z tajemnic, wprowadzenie do zawierzeń i Msza św. z zawierzeniami o godz. 18.00
 w I niedzielę o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe, a po Mszy świętej wieczornej zmiana tajemnic różańcowych “Różańca Rodziców za Dzieci“.

3.  Za tydzień niedziela gospodarcza. Ks. Proboszcz przedstawi sprawozdanie z prac aktualnie prowadzonych w kościele, a ofiary złożone tego dnia na tacę będą przeznaczone na prace gospodarcze. 

4. Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego kościoła.

5. Tegoroczna Piesza Piotrkowska Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 11-16 lipca 2024 roku. Zgłoszenia będą przyjmowane w dniach 5 oraz 8-10 lipca 2024 w godz. 15.oo-19.oo w parafii św. Jakuba Apostoła.

6. Do sakramentu małżeństwa mają zamiar przystąpić: Justyna Tomecka z parafii tutejszej i Adrian Nawrocki z parafii Miłosierdzia Bożego w Piotrkowie Trybunalskim. Zapowiedź 1

7. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie “Niedzieli”.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg wezwał do wieczności:

– śp. Ryszarda Grzelkę z ul. Wojska Polskiego.

Dusze zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu. “Wieczny odpoczynek racz im dać Panie“….