Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – XII Niedziela Zwykła (25.06.2023 r.)

1. Rozpoczęły się wakacje. Wszystkim życzymy udanego i zasłużonego wypoczynku! Szczęśliwych wyjazdów i powrotów! Niech to będzie piękny i błogosławiony czas!

2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, odprawiamy je codziennie o 17:30 (po nich wieczorna Msza Św.).  W piątek 30.06 ostatnie nabożeństwo z procesją wewnątrz kościoła.

3. W czwartek 29.06 przypada uroczystość św. apostołów Piotra i Pawła, Msze Św. o godz. 17:00 i 18:00. Pamiętajmy tego dnia o szczególnej modlitwie w intencji Ojca Św. Franciszka. Ofiary, jakie tego dnia złożymy na tacę, będą przeznaczone na duszpasterską działalność Stolicy Apostolskiej (tzw. „świętopietrze”).

4. W czwartek swoje imieniny obchodzi nasz wikariusz, ks. Piotr. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji ks. Piotra na Mszy Św. o godz. 18:00.

5. W tym tygodniu przypadają I sobota i I niedziela miesiąca.

W I sobotę 1 lipca o godz. 10:00 zapraszamy mężczyzn na 52 Męski Różaniec Publiczny, początek przy kościele NSJ, ok. 11:00 Msza Św. u nas w parafii. Z kolei o godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec, medytacja jednej z tajemnic, wprowadzenie do zawierzeń i Msza Św. z zawierzeniami o godz. 18:00.

W I niedzielę 2 lipca o godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 17:30 nabożeństwo różańcowe i wieczorna Msza Św. Po niej zmiana tajemnic różańcowych Różańca Rodziców za Dzieci.

6. 11 lipca wyruszy 154 Piesza Pielgrzymka Piotrkowska na Jasną Górę. Zapisy będą się odbywać w dniach 6-8 i 10 lipca, w godzinach 15-19 w parafii św. Jakuba „Fara”. Zapraszamy też do pielgrzymowania duchowego.

7. Możemy dziś wesprzeć materialnie organizację piotrkowskiej pielgrzymki, wrzucając swój dar do puszki przy wyjściu z kościoła.

8. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie nowego numeru „Niedzieli”. Możemy również nabyć nowe czasopismo, a jest nim kwartalnik „Niedziela Magazyn”. Kosztuje 15 zł.

9. Do sakramentu małżeństwa mają zamiar przystąpić: Bartosz Łopaciński z par. NMP Królowej Pokoju w Piotrkowie Tryb. i Edyta Wojtala z par. tutejszej, a także Adrian Kozłowski z par. tutejszej i Klaudia Skotak z par. Miłosierdzia Bożego w Goleszach-Swolszewicach.

10. Za tydzień „niedziela gospodarcza”. Ks. Proboszcz przedstawi sprawozdanie z prac prowadzonych aktualnie w kościele. Ofiary, jakie w następną niedzielę zostaną złożone na tacę, przeznaczymy wyłącznie na prace gospodarcze w naszym kościele.

11. Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego kościoła. Bóg zapłać za ofiary złożone w minionym tygodniu na prace remontowe i elektryczne w zakrystii i przyległych do niej pomieszczeniach, i za ofiary złożone bezimiennie w wysokości 50, 100, 500 i 1000 zł.

12. W poniedziałek rozpoczęliśmy prace remontowe we wspomnianych pomieszczeniach. Prace prowadzone są bardzo sprawnie i pod nadzorem konserwatorskim. Trwają również prace elektryczne we wszystkich remontowanych pomieszczeniach. Nadal prosimy, aby wchodzić do kościoła głównym wejściem od ul. Wojska Polskiego.

13. Modlitwą otaczamy naszych parafian, których Pan w ostatnim czasie wezwał do siebie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…