Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – XII Niedziela Zwykła (23.06.2024 r.)  

1. Rozpoczęły się wakacje. Wszystkim życzymy udanego i zasłużonego wypoczynku! Szczęśliwych wyjazdów i powrotów! Niech to będzie piękny i błogosławiony czas!

2. Dzisiaj przypada Dzień Ojca. Pamiętajmy w modlitwie o naszych ojcach. Tym, którzy są przy nas, niech Pan Bóg błogosławi, a zmarłym pozwoli cieszyć się niebem.

3. Jutro 24.06 uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Zapraszamy na Msze św. o 17.00 i 18.00.

4. W sobotę 29.06 przypada uroczystość św. apostołów Piotra i Pawła, Msze św. o godz. 17.00 i 18.00. Pamiętajmy tego dnia o szczególnej modlitwie w intencji Ojca Św. Franciszka. Ofiary, jakie tego dnia złożymy na tacę, będą przeznaczone na duszpasterską działalność Stolicy Apostolskiej (tzw. „świętopietrze”).

5. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, odprawiamy je codziennie o 17.30 (po nich wieczorna Msza św.)

6. Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego kościoła.

7. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie “Niedzieli”.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg wezwał do wieczności:

p. Janinę Mrówczyńską z ul. Krzywej.

Dusze zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu. “Wieczny odpoczynek racz im dać Panie“…. 

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 

9. Duszpasterstwo Rodzin wraz Instytutem Teologicznym w Łodzi zapraszają osoby chcące pogłębić swoją wiedzę z zakresu nauki Kościoła o małżeństwie i rodzinie do uczestnictwa w rocznym Studium Życia Rodzinnego. Zajęcia odbywać się będą w co drugą sobotę od października do czerwca. Szczegóły i zapisy na stronie www.duszpasterstworodzinlodz.pl

10. Duszpasterstwo Rodzin wraz ze Stowarzyszeniem Spotkania Małżeńskie zapraszają narzeczonych na wakacyjne nauki przedmałżeńskie w formie Wieczorów dla Zakochanych. Spotkania odbywać się będą online o godz. 18.30, we wtorki i czwartki od 16 lipca do 13 sierpnia. Szczegóły i zapisy: www.spotkaniamalzenskie-lodz.pl. Liczba miejsc ograniczona.

11. Parafia Św. Faustyny Kowalskiej w Łodzi zaprasza na Uroczystości Jubileuszowe 100-lecia powołania św. Faustyny patronki Łodzi, które odbędą się 29 czerwca br. Rozpoczęcie o godz. 10.00 w Parku Wenecja koncertem ze świadectwami, a następnie bieg lub przejście z relikwiami do katedry szlakiem św. Faustyny, gdzie o godz. 14.00 będzie celebrowana Msza św. dziękczynna. Szczegóły na plakacie.

12. Duszpasterstwo Akademickie „Piątka” zaprasza wszystkich swoich absolwentów oraz obecnych studentów na przygotowania do Roku Jubileuszowego DA5. Organizowany jest Międzypokoleniowy Chór złożony z dawnych oraz obecnych „Piątkowiczów”. Chętnych do włączenia się w ten element oprawy muzycznej naszego wspólnego jubileuszu zachęcamy do udziału w najbliższej próbie, która odbędzie się 29 czerwca o godz. 12.00 w budynku Duszpasterstwa.