Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – XI Niedziela Zwykła (18.06.2023 r.)

1. Dziś III niedziela miesiąca. O godz. 16:30 zmiana tajemnic różańcowych (kółka z miasta) – spotkanie na salce parafialnej, o 17:15 – Koronka do Miłosierdzia Bożego, o 17:30 nabożeństwo czerwcowe z procesją wewnątrz kościoła i wieczorna Msza Św. o godz. 18:00.

2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, odprawiamy je codziennie o 17:30 (po nich wieczorna Msza Św.).

3. W przyszłą niedzielę 25.06 podczas Mszy Św. o godz. 11:30 podziękujemy Panu Bogu za kolejny rok szkolny, przedszkolny i katechetyczny. Zapraszamy społeczność szkół i przedszkoli: dyrekcje, nauczycieli, katechetów, młodzież, dzieci do wspólnego dziękczynienia oraz po błogosławieństwo na rozpoczynające się wakacje. Także podczas tej Mszy Św. dzieci I-komunijne zakończą swój „biały miesiąc” i otrzymają pamiątki I Komunii Św.

4. Na prośbę ks. dziekana naszego dekanatu informujemy, że w przyszłą niedzielę będziemy mogli wesprzeć materialnie Pieszą Piotrkowską Pielgrzymkę na Jasną Górę, wrzucając swój dar do puszki.

5. W piątek 23.06 przypada Dzień Ojca. Pamiętajmy w modlitwie o naszych ojcach. Tym, którzy są przy nas, niech Pan Bóg błogosławi, a zmarłym pozwoli cieszyć się niebem.

6. W sobotę 24.06 uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Zapraszamy na Msze Św. o 17 i 18.

7. Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego kościoła. Bóg zapłać za ofiary złożone w minionym tygodniu.

8. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie nowego numeru „Niedzieli”. Możemy również nabyć nowe czasopismo, a jest nim kwartalnik „Niedziela Magazyn”. Kosztuje 15 zł.

9. Do sakramentu małżeństwa mają zamiar przystąpić: Patryk Stańczyk z parafii tutejszej i Justyna Bębenek z par. św. Jana w Pińczowie; Hubert Grabowski i Weronika Bagińska – oboje z parafii tutejszej, a także Bartosz Łopaciński z par. NMP Królowej Pokoju w Piotrkowie Tryb. i Edyta Wojtala z par. tutejszej.

10. Od jutra rozpoczynamy prace remontowe w zakrystii i pomieszczeniach do niej przyległych. Rozpoczniemy je od pomieszczenia bielanek. Prace będą prowadzone pod nadzorem konserwatorskim. Konieczne będą również prace elektryczne we wszystkich remontowanych pomieszczeniach. Bardzo prosimy, aby od jutra wchodzić do kościoła głównym wejściem od strony ul. Wojska Polskiego. Możecie dziś zobaczyć, jaki jest stan pomieszczeń które od jutra będą remontowane. Zapraszamy po Mszy Św. do obejrzenia ich z bliska.

11. Modlitwą otaczamy naszych parafian, których Pan w ostatnim czasie wezwał do siebie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…