Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – XI Niedziela Zwykła (16.06.2024 r.)  

1. Dziś III niedziela miesiąca. O godz. 16.30 zmiana tajemnic różańcowych (kółka z miasta) – spotkanie na salce parafialnej, o 17.30 nabożeństwo czerwcowe (z procesją) i wieczorna Msza św. o godz. 18.00.

2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, odprawiamy je codziennie o 17.30 (po nich wieczorna Msza św.)

3. W przyszłą niedzielę 23.06 podczas Mszy Św. o godz. 10.00 swoją obecnością zaszczyci nas Chór Miejski Piotrkowa Trybunalskiego. Serdecznie zapraszamy!

4. Również tego dnia podczas Mszy Św. o godz. 11.30 podziękujemy Panu Bogu za kolejny rok szkolny, przedszkolny i katechetyczny. Zapraszamy społeczność szkół i przedszkoli: dyrekcje, nauczycieli, katechetów, młodzież, dzieci do wspólnego dziękczynienia oraz po błogosławieństwo na rozpoczynające się wakacje.

5. Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego kościoła. Bóg zapłać mieszkańcom Michałowa za ofiarę 1650 zł na potrzeby Kościoła.

6. Do sakramentu małżeństwa mają zamiar przystąpić: Patrycja Dagmara Jeleńczak z parafii tutejszej i Mateusz Jerzy Sosnowski z parafii Wniebowzięcia NMP w Łodzi. Zapowiedź 2

7. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie “Niedzieli”.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg wezwał do wieczności:

p. Henrykę Kawecką z ul. Lelewela.

Dusze zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu. “Wieczny odpoczynek racz im dać Panie“…. 

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 

9. W sobotę 22 czerwca o godz. 16.00 w Bazylice Św. Piotra w Watykanie przyjmie święcenia biskupie ks. prał. Krzysztof Nykiel Regens Penitencjarii Apostolskiej, pochodzący
z Archidiecezji Łódzkiej. Pamiętajmy o Biskupie Nominacie w naszych modlitwach.

10. Duszpasterstwo Rodzin wraz Instytutem Teologicznym w Łodzi zapraszają osoby chcące pogłębić swoją wiedzę z zakresu nauki Kościoła o małżeństwie i rodzinie do uczestnictwa w rocznym Studium Życia Rodzinnego. Zajęcia odbywać się będą w co drugą sobotę od października do czerwca. Szczegóły i zapisy na stronie www.duszpasterstworodzinlodz.pl

11. Duszpasterstwo Rodzin wraz ze Stowarzyszeniem Spotkania Małżeńskie zapraszają narzeczonych na wakacyjne nauki przedmałżeńskie w formie Wieczorów dla Zakochanych. Spotkania odbywać się będą online o godz. 18.30, we wtorki i czwartki od 16 lipca do 13 sierpnia. Szczegóły i zapisy: www.spotkaniamalzenskie-lodz.pl. Liczba miejsc ograniczona.

12. Salezjanie zapraszają chłopców i dziewczęta do nauki informatyki i mechatroniki w Technikum Salezjańskim, a także mechatroniki we współpracy z przedsiębiorstwami z branży kolejowej oraz energetyki odnawialnej w Salezjańskiej Szkole Branżowej I stopnia. Nauka w obu szkołach jest nieodpłatna. Szkoły znajdują się w Łodzi przy ul. Wodnej 34. Rekrutacja trwa do końca czerwca br. Dla uczniów spoza Łodzi możliwe jest zakwaterowanie w bursie salezjańskiej. Więcej informacji na stronie internetowej: www.szkolyrzemiosl.edu.pl oraz pod numerem telefonu 22 6718480.

13. Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Łodzi oraz Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi zapraszają na bezpłatne warsztaty dotyczące praw i bezpieczeństwa konsumentów (w szczególności jak nie paść ofiarą oszustwa czy wyłudzenia), które odbędą się 19 czerwca w godz. 11.00-12.30 w siedzibie WIIH w Łodzi (ul. Gdańska 38).

14. Jerycho Rowerowe wyruszy ulicami Łodzi w sobotę 22 czerwca. Wydarzenie rozpocznie się Mszą św. o godz. 9.00 w parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Łodzi (ul. Nawrot 104). Zapisy i szczegółowe informacje na stronie internetowej: www.lodzkiejerycho.pl