Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – X Niedziela Zwykła (11.06.2023 r.)

1. Dziś jeszcze zapraszamy kandydatów do przyjęcia bierzmowania, a także ich rodziców, na swoje spotkania, zgodnie ze stałym, comiesięcznym harmonogramem. Przy okazji informujemy, że bierzmowanie w tym roku odbędzie się 17 czerwca o godz. 13:00, a udzieli go ks. bp Ireneusz Pękalski.

2. Za nami uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Dziękujemy Wam za piękną i czytelną postawę wiary podczas Eucharystii i procesji Bożego Ciała. Dziękujemy za trud przygotowania wszystkich ołtarzy, przystrojone domy i ulice. Dziękujemy wszystkim zespołom i grupom modlitewnym istniejącym i działającym w naszej parafii. Dziękujemy dzieciom I-komunijnym i rocznicowym oraz ich rodzicom, ministrantom seniorom, lektorom i ministrantom, asyście od sztandarów i feretronów, panom od baldachimu i asystującym księżom, paniom niosącym świece, Bractwu NMP KKP, panu organiście i panu kościelnemu, młodzieży, naszej scholi. Każdej i każdemu z Was wielkie Bóg zapłać! Bardzo piękną i bogatą fotorelację znajdziecie na naszym Facebooku.

3. Trwamy w oktawie Bożego Ciała, którą zakończymy w czwartek 15.06 obrzędem poświęcenia wianków. Codziennie na zakończenie nabożeństwa czerwcowego procesje eucharystyczne wewnątrz kościoła. Zapraszamy!

4. We wtorek 13 czerwca po Mszy Św. o godz. 17:00 nabożeństwo fatimskie – będzie procesja różańcowa z figurą Matki Bożej Fatimskiej wewnątrz kościoła, a na zakończenie odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. We wtorek nie będzie procesji eucharystycznej. Tego też dnia zapraszamy na Msze Święte dzieci, a to dlatego, że będziemy obchodzić wspomnienie św. Antoniego. Dzieci otrzymają specjalne błogosławieństwo i zostaną poświęcone lilie. Msze Św. o 17:00 i 18:30.

5. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, odprawiamy je codziennie o 17:30 (po nich wieczorna Msza Św.).

6. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Można spożywać pokarmy mięsne. Po Mszy Św. o godz. 17:00 nabożeństwo czerwcowe z aktem zadośćuczynienia.

7. Za tydzień III niedziela miesiąca. O godz. 16:30 zmiana tajemnic różańcowych (kółka z miasta) – spotkanie na salce parafialnej, o 17:30 nabożeństwo czerwcowe (z procesją) i wieczorna Msza Św. o godz. 18:00.

8. Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego kościoła. Bóg zapłać za ofiary złożone do puszki w ubiegłą niedzielę na rzecz świątyni Opatrzności Bożej. Dziękujemy mieszkańcom Michałowa za ofiarę 1840 zł na potrzeby Kościoła.

9. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie nowego numeru „Niedzieli”. Możemy również nabyć nowe czasopismo, a jest nim kwartalnik „Niedziela Magazyn”. Kosztuje 15 zł.

10. Do sakramentu małżeństwa mają zamiar przystąpić: Patryk Stańczyk z parafii tutejszej i Justyna Bębenek z par. św. Jana w Pińczowie, a także Hubert Grabowski i Weronika Bagińska – oboje z parafii tutejszej.

11. Modlitwą otaczamy naszych parafian, których Pan w ostatnim czasie wezwał do siebie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…