Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – X Niedziela Zwykła (09.06.2024 r.) 

1. Dziś o godz. 15.30 na Michałowie odbędzie się poświęcenie pól, modlitwa o urodzaje i Msza św. przy krzyżu.

2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, odprawiamy je codziennie o 17.30 (po nich wieczorna Msza św.)

3. W czwartek 13 czerwca po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo fatimskie – będzie procesja różańcowa z figurą Matki Bożej Fatimskiej wewnątrz kościoła, a na zakończenie odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego też dnia zapraszamy na Msze Święte dzieci, a to dlatego, że będziemy obchodzić wspomnienie św. Antoniego. Dzieci otrzymają specjalne błogosławieństwo i zostaną poświęcone lilie. Msze Św. o 17.00 i 18.30.

4. Tego też dnia przypada drugi czwartek miesiąca. Zapraszamy o godz. 19.00 na kolejną Mszę św. “Wotywną do Ducha Św.” Będziemy we wspólnocie modlić się o światło i pokój Ducha Św. dla każdej i każdego z nas. 

5. Za tydzień III niedziela miesiąca. O godz. 16.30 zmiana tajemnic różańcowych (kółka z miasta) – spotkanie na salce parafialnej, o 17.30 nabożeństwo czerwcowe (z procesją) i wieczorna Msza św. o godz. 18.00.

6. Ojcowie Jezuici i Odnowa w Duchu Świętym “Nazaret” zapraszają na Mszę świętą z modlitwą o uzdrowienie w najbliższy wtorek o godz. 18.30. 

7. Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego kościoła. Bóg zapłać za ofiary złożone do puszki w ubiegłą niedzielę na rzecz świątyni Opatrzności Bożej.
Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby Kościoła:

– rodzicom dzieci I-komunijnych ze SP 8: 1200 zł
– rodzicom dzieci I-komunijnych ze SP 1 „Villa Bambini”: 1150 zł
– uczestnikom Mszy Św. przy kapliczce na ul. Jerozolimskiej: 450 zł
– oddającym się w niewolę miłości w święto Nawiedzenia NMP: 1550 zł.

8.  Do sakramentu małżeństwa mają zamiar przystąpić: Patrycja Dagmara Jeleńczak z parafii tutejszej i Mateusz Jerzy Sosnowski z parafii Wniebowzięcia NMP w Łodzi. Zapowiedź 1

9. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie “Niedzieli”.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg wezwał do wieczności:

p. Jerzego Niedzielskiego z ul. Wojska Polskiego.

Dusze zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu. “Wieczny odpoczynek racz im dać Panie“…. 

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 

11. Zbliża się Dzień Wspólnoty Archidiecezji Łódzkiej, który odbędzie się 15 czerwca 2024 r. Ksiądz Kardynał zaprasza wszystkich wiernych oraz wszystkie wspólnoty, ruchy, stowarzyszenia i grupy parafialne z terenu archidiecezji. W programie:

  • 10.00 – Msza św. z uwielbieniem – archikatedra,
  • 11.30 – darmowy posiłek dla wszystkich, po nim w namiotach: prezentacja wspólnot oraz zabawy integracyjne (dmuchańce, bańki, eurobungee, itp.) – plac katedralny,
  • 13.00 – dialog z kard. Grzegorzem Rysiem „Marzenie o Kościele” – mała aula Wyższego Seminarium Duchownego,
  • 14.30 – koncert zespołu TGD – plac katedralny.

     Od godz. 11.30 – możliwość zwiedzania z klerykami Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi oraz Muzeum Archidiecezjalnego.

12. Ojciec Stan Fortuna, charyzmatyczny franciszkanin z Bronxu, wystąpi z koncertem w kościele św. ap. Piotra i Pawła w Łodzi (ul. Nawrot 104). Koncert odbędzie się w niedzielę 9 czerwca o godz. 15.30. O. Fortuna wydał ponad dwadzieścia płyt z muzyką w stylu hip-hop, folk, jazz, reggae i gospel. Muzyka jest jego metodą pracy z młodzieżą, a działa wśród najtrudniejszych środowisk – afroamerykańskich mieszkańców południowego Bronxu, dzielnicy Nowego Jorku. Wszystkich serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

13. Wydział Duszpasterstwa Młodzieży zaprasza młodych ludzi z naszej archidiecezji na tygodniowy wyjazd do Taizé we Francji, który odbędzie się w dniach 10-19 sierpnia 2024 r. Będzie to okazja, aby spędzić czas w międzynarodowej, ekumenicznej wspólnocie chrześcijan, pogłębić swoją wiarę, spotkać młodych ludzi z różnych krajów oraz odpocząć.

Szczegóły i zapisy możliwe przez formularz, który można znaleźć na fanpejdżu Łódź Piotrowa – Młodzi Domu na Facebooku (http://facebook.com/mlodziwdomu) lub Taizé Łódź (https://www.facebook.com/taize.lodz/) oraz na plakacie.

14. Pomimo pojawienia się w ostatnich miesiącach „burzy” wokół nauczania religii w szkole, głosy niektórych przedstawicieli obecnego rządu RP wskazują, że religia, choć raczej w okrojonym wymiarze godzin, pozostanie w szkole. Wynika to m.in. z art. 53 ust. 4 Konstytucji RP 
i z zapisów zawartego Konkordatu w 1993 roku.

     Instytut Teologiczny w Łodzi ogłasza kolejną rekrutację na studia niestacjonarne.

  • 6-letnie magisterskie z teologii o specjalności katechetycznej;
  • oraz studia podyplomowe dla nauczycieli, którzy pragną zdobyć przygotowania do nauczania religii w szkole (4 semestry).

     Szczegółowe informacje o rekrutacji i studiach zamieszczone są na stronie internetowej Instytutu Teologicznego (www.archidiecezja.lodz.pl/akw-it).

15. Rekrutacja do Studium Organistowskiego w roku akademicki 2024/25 odbędzie się 20 czerwca 2024 r. od godz. 17.00 w siedzibie Studium, ul. Zgierska 123. Celem Studium Organistowskiego jest przygotowanie do wykonywania funkcji organisty kościelnego. Zajęcia realizowane są w cyklu 5-letnim. W indywidualnych przypadkach kandydat może być przyjęty na rok wyższy. Dotyczy to także już zatrudnionych organistów, którzy chcieliby podnieść swoje kwalifikacje muzyczno-liturgiczne. Informacje u duszpasterzy, na stronie archidiecezji łódzkiej i Studium.