Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – VII Niedziela Zwykła (19.02.2023 r.)

1. Dziś III niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 11:30 obowiązkowe spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci I-komunijnych (na salce) i dla nich samych (w kościele). O godz. 16:30 zmiana tajemnic różańcowych i Koronka do Miłosierdzia Bożego (w salce), o 17:30 nabożeństwo różańcowe bez procesji i wieczorna Msza Św. o godz. 18:00.

2. Rozpoczynamy dziś w Kościele w Polsce 56 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Z tej racji od jutra będziemy mogli wpisać się do parafialnej księgi abstynencji.

3. W tym tygodniu rozpoczynamy Wielki Post. 22 lutego, w Środę Popielcową, Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 8:00, 16:00 i 18:00. W Popielec obowiązuje post ścisły i powstrzymywanie się od pokarmów mięsnych. Ofiary, jakie w Popielec złożymy na tacę, będą naszą jałmużną wielkopostną, którą przeznaczymy dla ubogich i potrzebujących pomocy. Wychodząc z kościoła będziemy mogli wesprzeć dzieła Caritas Archidiecezji Łódzkiej, składając swój dar do puszki.

4. Od Popielca rozpoczynamy szczególny czas modlitwy wielkopostnej. Zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17:30, a w niedziele o 17:30 na Gorzkie Żale.

5. W piątki Wielkiego Postu Msze Św. w naszym kościele będą o godz. 17:00 i 18:30.

6. Ojcowie jezuici zapraszają na kolejny „Wieczernik Trybunalski”, który odbędzie się w sobotę 25 lutego. Konferencję pt.: „Modlić się? Ale jak? O modlitwie praktycznie”, wygłosi o. Grzegorz Ginter, rektor Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej. Początek spotkania o godz. 15:00 w sali „Kana”.

7. Domowy Kościół oraz kino „Helios” zapraszają pokaz specjalny filmu „Opiekun”. Odbędzie się on 1 marca o godz. 18:00. To filmowa opowieść o św. Józefie i roli, jaką odgrywa w życiu współczesnych ludzi. Przewidziano promocyjne ceny biletów.

8. Dziś po wszystkich Mszach Św., przy wyjściu z kościoła nasza młodzież: Gosia i Krzysztof będą rozprowadzali „zdrapkę wielkopostną”. To ciekawy, nietuzinkowy sposób na przeżycie Wielkiego Postu, ale także okazja do wsparcia ofiarami Gosi i Krzysztofa: będą oni bowiem uczestniczyć w sierpniu w Światowych Dniach Młodzieży w Portugalii. Bóg zapłać za udzielone im wsparcie!

9. Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego kościoła. Bóg zapłać za ofiary złożone do puszek w ubiegłą niedzielę na wsparcie ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Złożyliście, Kochani, 1348, 36 zł.

10. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie nowego numeru „Niedzieli”.

11. W minionym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Serdecznie dziękujemy za przyjęcie nas z posługą; za Waszą życzliwość, miłe rozmowy, rodzinną atmosferę i Wasze zainteresowanie problemami parafii. Bardzo dziękujemy za złożone ofiary, które będą przeznaczone na odnowienie zakrystii i pomieszczeń do niej przyległych. Bóg zapłać!

12. Modlitwą otaczamy naszych parafian, których Pan w ostatnim czasie wezwał do siebie.