Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – VI Niedziela Zwykła (13.02.2023 r.)

1. Dziś jeszcze zapraszamy na spotkanie kandydatów do przyjęcia bierzmowania i ich rodziców. O 16:00 spotkanie dla rodziców, o 16:30 dla uczniów z kl. 7-ych, o 17:00 – z kl. 8-ych, a o 17:30 – dla uczniów z kl. I szkół średnich. Msza Święta dla wszystkich o 18:00. Prosimy zarówno młodzież, jak i rodziców o sumienne uczęszczanie na te spotkania.

2. We wtorek 14.02 – w Walentynki – zapraszamy wszystkich zakochanych do naszego kościoła na Msze Święte o godz. 17 i 18. Będziemy na nich błogosławić wszystkie chętne pary i wypraszać dla nich Bożą opiekę i wstawiennictwo św. Walentego. Po Mszach Św. udzielimy wszystkim zakochanym specjalnego błogosławieństwa przy ołtarzu św. Walentego, który znajduje się w nawie bocznej naszego kościoła.

3. Ojcowie jezuici zapraszają na Mszę Św. z modlitwą o uzdrowienie we wtorek 14.02 o godz. 18:30. Rozpoczęcie Różańcem o godz. 18:00.

4. Za tydzień III niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 11:30 obowiązkowe spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci I-komunijnych (na salce) i dla nich samych (w kościele). O godz. 16:30 zmiana tajemnic różańcowych i Koronka do Miłosierdzia Bożego (w salce), o 17:30 nabożeństwo różańcowe bez procesji i wieczorna Msza Św. o godz. 18:00.

5. Wczoraj zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii zwaną „kolędą”. Za tydzień podsumujemy ten szczególny dla nas wszystkich czas. Wiele rodzin w wyznaczonym terminie nie mogło przyjąć nas „po kolędzie”; osoby i rodziny, które jednak pragną zaprosić do swojego domu kapłana, mogą to uczynić umawiając się na konkretny termin. Prosimy tylko o w miarę szybkie zgłoszenia, dlatego że wizyty chcemy zakończyć w tym tygodniu (przed Wielkim Postem).

6. Od jutra kancelaria parafialna będzie już czynna normalnie, tzn. w godz. 16-17.

7. W poniedziałek o godz. 4:12 zatrzęsła się ziemia w Turcji i Syrii. Trzęsienie ziemi pochłonęło tysiące ofiar, a kilkadziesiąt tysięcy ludzi zostało bez dachu nad głową i środków do życia (w tym tych najbardziej podstawowych). Caritas Archidiecezji Łódzkiej i Stowarzyszenie Dom Wschodni (Domus Orientalis) natychmiast zorganizowały pomoc i uruchomiły zbiórkę na pomoc dotkniętym tą straszną tragedią mieszkańcom Aleppo w Syrii. Każda i każdy z nas, może się w tę pomoc włączyć! Dziś we wszystkich kościołach naszej archidiecezji zbierane są ofiary do puszek, które za pośrednictwem Caritas trafią bezpośrednio do Aleppo w Syrii. Niech nasza modlitwa wsparta darem złożonym dziś do puszki przy wyjściu z kościoła, będzie naprawdę naszym darem serca dla tych, którzy tak bardzo cierpią. Bóg zapłać!

8. Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego kościoła.

9. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie nowego numeru „Niedzieli”.

10. Modlitwą otaczamy naszych parafian, których Pan w ostatnim czasie wezwał do siebie.