Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – VI Niedziela Zwykła (11.02.2024 r.)  

1. Dziś przypada liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, a także XXXII Światowy Dzień Chorego. Na Mszę Św. o godz. 10.00 zapraszamy chorych, cierpiących, starszych oraz ich opiekunów. Podczas Mszy Św. udzielimy sakramentu namaszczenia chorych.  Bardzo prosimy rodziny chorych o umożliwienie przybycia do kościoła naszym czcigodnym Seniorom. Po Mszy Św. błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

2. Również dziś rozpoczynamy w Kościele w Polsce 57 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem “Trzeźwość polską racją stanu“. Będziemy je przeżywać od 11 do 17 lutego. Niech to będzie czas głębokiej modlitwy za Polskę, alby była trzeźwa i wierna Chrystusowi.

3. 14 lutego przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna 40 – dniowy okres Wielkiego Postu. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 8.00, 16.00 i 18.00. W tym dniu – zgodnie z kanonami Kodeksu prawa kanonicznego obowiązuje wstrzemięźliwość (od pokarmów mięsnych) i post ścisły (ilościowy – ograniczenie się do spożycia 3 posiłków: dwóch lekkich i jednego do syta). Prawem o wstrzemięźliwości są związani wszyscy wierni powyżej 14 lat, a prawem o poście – osoby pełnoletnie od ukończenia 18 roku życia do rozpoczęcia 60 roku życia.
Wychodząc z kościoła będziemy mogli wesprzeć dzieła Caritas Archidiecezji Łódzkiej, składając swój dar do puszki.

4. Od Popielca rozpoczynamy szczególny czas modlitwy wielkopostnej. Zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17.30, a w niedziele o 17.30 na Gorzkie Żale z nauką pasyjną.

5. W piątki Wielkiego Postu Msze Św. w naszym kościele będą o godz. 17.00 i 18.30.

6. Jałmużnę  wielkopostną, czyli swój pieniężny dar serca możemy złożyć do skrzynki przy krzyżu adoracji. Niech to będzie naprawdę dar serca dla tych, którzy bardzo potrzebują naszej pomocy!

7. Za tydzień III niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 11.30 obowiązkowe spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci I-komunijnych (na salce) i dla nich samych (w kościele). O godz. 16.30 zmiana tajemnic różańcowych i Koronka do Miłosierdzia Bożego (w salce), o 17.30 nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną i wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.

8. Odnowa w Duchu Świętym “Nazaret” i o. Andrzej Lemiesz SJ zapraszają na Mszę świętą z modlitwą o uzdrowienie do Sanktuarium MB Trybunalskiej w najbliższy wtorek o godz. 18.30.

9. Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego Kościoła.

10. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie “Niedzieli”.

11. Modlitwą otaczamy naszych zmarłych – “Wieczny odpoczynek racz im dać Panie“…. 

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

12. Archidiecezjalny Ośrodek Katechumenalny zaprasza na kolejną edycję kursu przedmałżeńskiego, który rozpocznie się 26 lutego i obejmie 15 spotkań on-line oraz stacjonarny dzień skupienia. Informacje i zapisy na stronie https://domalzenstwa.pl/