Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – VI Niedziela Wielkanocna (22.05)

1. Dziś na Mszy Św. o godz. 11:30 do I Komunii Św. przystąpi grupa 15 dzieci z Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 1 „Villa Bambini”. Cieszymy się razem z nimi, gratulujemy im i życzymy Bożych radości i opieki Matki Bożej.

2. W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 11:30 odbędzie się rocznica I Komunii Św. dzieci z klas IV ze SP 8 i SP 1 „Villa Bambini”.

3. W sobotę 28.05 podczas Mszy Św. o godz. 11:00 ks. bp Ireneusz Pękalski udzieli sakramentu bierzmowania grupie młodzieży. Otoczmy ją naszą modlitwę.

4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, odprawiamy je codziennie o 17:30 (po nich wieczorna Msza Św.). Takie nabożeństwa odbywają się o 19:00 także przy kapliczkach na Michałowie i przy ul. Jerozolimskiej. Zapraszamy!

5. W sobotę 28.05 o godz. 18:00 odbędzie się Msza Św. przy kapliczce na Jerozolimskiej – będzie to Msza Św. na zakończenie nabożeństw majowych. Natomiast w niedzielę 29.05 o godz. 16:00 na Michałowie odbędzie się poświęcenie pól, modlitwa o urodzaje i Msza Św. przy krzyżu.

6. We wtorek 24.05 wspominamy Matkę Bożą Wspomożycielkę Wiernych. Tego dnia przypada 25 rocznica święceń kapłańskich naszego proboszcza ks. Prob. Mariusza Jersaka. Zapraszamy Was bardzo serdecznie do wspólnej modlitwy na Mszy Św. o godz. 18:00.

7. W środę 25.05, 5 rocznicę święceń kapłańskich będzie obchodził nasz ksiądz wikariusz Piotr Niedzielski. Mszę Świętą o godz. 18:00 będzie sprawował razem ze swoimi kolegami kursowymi, a przewodniczył jej będzie ks. bp Marek Marczak, który udzielił im święceń. Zapraszamy Was wszystkich do wspólnej modlitwy dziękczynnej. Kochani! Bądźcie z nami na modlitwie w te ważne dla nas kapłanów dni.

8. W czwartek przypada Dzień Matki. Wspominamy nasze Mamy i dziękujemy im za dar macierzyństwa, za ich miłość i poświęcenie. Pamiętajmy o nich w modlitwie. Tym, które są przy nas, niech Pan Bóg błogosławi, a zmarłym pozwoli cieszyć się niebem razem z Maryją, Matką Jezusa.

9. Prosimy o nieparkowanie pojazdów w najbliższą środę 25.05 na terenie kościoła (na parkingu przy kościele ani na placu za kościołem) do godz. 16:00. Jest to związane z remontem dachu.

10. Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego kościoła.

11. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie „Niedzieli”.

12. Do sakramentu małżeństwa mają zamiar przystąpić:

Bartłomiej Kilis – kawaler z parafii tutejszej i Kinga Boroń – panna z par. św. Floriana w Czarncy

13. Modlitwą otaczamy naszych parafian, których Pan w ostatnim czasie wezwał do siebie oraz tych, którzy zginęli na wojnie na Ukrainie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…