Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – VI Niedziela Wielkanocna – (05.05.2024 r.)  

1. Dziś I niedziela miesiąca. O godz. 17.30 nabożeństwo majowe, a po Mszy św. wieczornej zmiana tajemnic różańcowych “Różańca Rodziców za Dzieci”.

2. Dziś swoje imieniny świętuje pan Waldemar Kafar, nasz organista. Składamy najserdeczniejsze życzenia i pamiętajmy o nim w naszej modlitwie. 

3. W środę 8 maja przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Msze Św. o 17.00 i 18.00.

4. W czwartek 9.05 o godz. 19.00 zapraszamy na kolejną Mszę św. “Wotywną do Ducha Św.” Będziemy we wspólnocie modlić się o światło i pokój Ducha Św. dla każdej i każdego z nas. 

5.  W piątek 10.05 o godz. 17.00 w kawiarence będzie możliwość nieodpłatnego spotkania z psychologiem ks. Dominikiem Lubińskim. 

6. Także w piątek rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystszością Zesłania Ducha Św. 

7.  W przyszłą niedzielę 12.05 obchodzimy Wniebowstąpienie Pańskie. Podczas Mszy Św. o godz. 11.30 odbędzie się rocznica I Komunii Św. dzieci z klas IV ze SP 8 i SP 1 „Villa Bambini”.

8. Za tydzień niedziela gospodarcza. Ks. Proboszcz przedstawi sprawozdanie z prac aktualnie prowadzonych w kościele, a ofiary złożone tego dnia na tacę będą przeznaczone na prace gospodarcze. 

9. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, odprawiamy je codziennie o godz. 17.30 (po nich wieczorna Msza Św.).

10. Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego kościoła. 

11. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie “Niedzieli”.

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg wezwał do wieczności:

-śp. Janusza Moneta z ul. Irysowej.

Dusze zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu. “Wieczny odpoczynek racz im dać Panie“…. 

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

13. Kard. Grzegorz Ryś gorąco zaprasza do rozważania tajemnic zmartwychwstania Chrystusa podczas Ekumenicznej Drogi Światła, która odbędzie się w piątek 10 maja 2024 r. Rozpocznie się ona o godz. 19.30 w Kościele Ewangelicko-Reformowanym w Łodzi (ul. Radwańska 37), następnie przejdzie przed bazylikę archikatedralną i zakończy w Kościele Ewangelicko-Augsburskim Św. Mateusza (ul. Piotrkowska 279/283), gdzie odbędzie się wieczór uwielbienia. Wszyscy proszeni są o zabranie ze sobą świec.

14. Archidiecezjalna pielgrzymka do Parzna, z racji rocznicy urodzin Sługi Bożej Wandy Malczewskiej, odbędzie się w niedzielę 12 maja. O godz. 12.00 rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem kard. Grzegorza Rysia.