Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – V Niedziela Zwykła (04.02.2024 r.) 

1. Dziś I Niedziela miesiąca. O godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, o 17.30 “Różaniec Rodziców za Dzieci” i wieczorna Msza św. o godz. 18.00.  Po Mszy św.  zmiana tajemnic różańcowych.

2. We wtorek – 6.02 – mijają dwa  lata od erygowania w naszej parafii pierwszej w Polsce filii Bractwa NMP Królowej Korony Polskiej. Msza Św. dziękczynna ze jej powołanie będzie sprawowana w sobotę 10 lutego o godz. 18.00.

3. W czwartek 8 lutego o godz. 19.00 zapraszamy na kolejną Mszę św. “Wotywną do Ducha świętego“. Będziemy we wspólnocie modlić się o światło i pokój Ducha świętego dla każdej i każdego z nas.

4. W przyszłą niedzielę 11 lutego przypada liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, a także XXXII Światowy Dzień Chorego. Na Mszę Św. o godz. 10.00 zapraszamy chorych, cierpiących, starszych oraz ich opiekunów. Podczas Mszy Św. udzielimy sakramentu namaszczenia chorych.  Bardzo prosimy rodziny chorych o umożliwienie przybycia do kościoła naszym czcigodnym Seniorom. Po Mszy Św. błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

5. Bardzo dziękujemy Paniom i Panom, którzy w minioną środę pomogli w rozebraniu dekoracji świątecznych. Było nas ponad 20 osób. Dziękujemy z całego serca!

6. Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego Kościoła. Bóg zapłać za ofiary złożone do puszek w Święto Ofiarowania Pańskiego na potrzeby zakonów kontemplacyjnych w naszej archidiecezji.

7. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie “Niedzieli”.

8. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii zwaną “kolędą”. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za przyjęcie nas z posługą – za Waszą życzliwość, miłe i ważne rozmowy, rodzinną atmosferę i wasze zainteresowanie problemami parafii. Bardzo dziękujemy za złożone ofiary, które przeznaczamy na prace remontowe w naszym kościele. Wielkie Bóg zapłać!

9. Modlitwą otaczamy naszych zmarłych – “Wieczny odpoczynek racz im dać Panie“…. 

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 

10. Duszpasterstwo Rodzin zaprasza małżonków do udziału w Tygodniu Małżeńskim od 9 do 17 lutego. Wydarzenie to zawiera rekolekcje weekendowe dla małżeństw, warsztaty wychowawcze oraz o pielęgnowaniu miłości, dzień otwarty w Archidiecezjalnym Ośrodku Adopcyjnym i czas na modlitwę małżeńską. Szczegóły znajdziemy na plakacie i na stronie: www.duszpasterstworodzinlodz.pl