Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – V Niedziela Wielkiego Postu (26.03.2023 r.)

1. W naszej wspólnocie parafialnej witamy serdecznie ojca Norberta Lisa OP, który poprowadzi dla nas tegoroczne rekolekcje wielkopostne. Niech Duch Święty obejmie umysł i serce naszego Rekolekcjonisty i nas wszystkich, a Maryja wyprasza potrzebne łaski i siły. Szczęść Boże! Plan rekolekcji znajduje się na stronie parafii i na Facebooku. Dziś nauki na wszystkich Mszach Św. W poniedziałek i wtorek Msze Św. z naukami dla wszystkich o godz. 8:00 i 18:00. Uczniowie kl. I-IV mają swoje spotkania o 9:30, a uczniowie klas V-VIII o godz. 11:00. Wtorek 28.03 będzie dniem spowiedzi – zapraszamy w godzinach 8:00-10:00 i 17:00-19:00. Ofiary, jakie złożymy na tacę w poniedziałek i wtorek będą naszym podziękowaniem dla ojca rekolekcjonisty.

2. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17:30, a w niedziele o 17:30 na Gorzkie Żale z nauką pasyjną.

3. W piątki Wielkiego Postu Msze Św. w naszym kościele są o godz. 17:00 i 18:30.

4. Jałmużnę  wielkopostną, czyli swój pieniężny dar serca możemy złożyć do skrzynki przy krzyżu adoracji. Niech to będzie naprawdę dar serca dla tych, którzy bardzo potrzebują naszej pomocy!

5. W piątek 31.03 wieczorem po raz dziewiąty wyruszy z Piotrkowa Tryb., Ekstremalna Droga Krzyżowa. W tym roku przygotowano 4 trasy: do Paradyża, Parzna, Kamieńska oraz Gidel. Rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 18:30 w kościele akademickim Panien Dominikanek.

6. W tym tygodniu przypadają I sobota i I niedziela miesiąca. W I sobotę 1 kwietnia o godz. 10:00 zapraszamy mężczyzn na 49 Męski Różaniec Publiczny. Początek przy kościele NSJ o godz. 10:00, ok. 11:00 Msza Św. w naszym kościele. O 14:00 spotkanie Armii Małych Wojowników. Z kolei o godz. 17:00 wystawienie Najśw. Sakramentu, Różaniec, medytacja, wprowadzenie do zawierzeń i Msza Św. z zawierzeniami o godz. 18:00.

W I niedzielę 2 kwietnia o godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu, o 17:30 ostatnie już Gorzkie Żale  i o 18:00 Msza Święta. Po jej zakończeniu zmiana tajemnic Różańca Rodziców za Dzieci.

7. Już za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Palmową, pamiątkę wjazdu Chrystusa do Jerozolimy dla dokonania paschalnego Misterium. Rozpoczniemy Wielki Tydzień – wspomnienie męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa. Poświęcenie palemek na każdej Mszy Św., natomiast uroczysta procesja odbędzie się podczas Mszy o 11:30. Z racji na Niedzielę Palmową, sprawozdanie z prac prowadzonych aktualnie w Kościele ks. proboszcz przedstawi w III niedzielę kwietnia – 16-go. Wtedy też ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na prace gospodarcze w kościele.

8. Marsz Pamięci Jana Pawła II odbędzie się w niedzielę 2 kwietnia. Początek o godz. 20:45 przy kaplicy parafii św. Jana Pawła II na ul. Polnej/Kostromskiej, a zakończenie o 21:37 przy pomniku Ojca Świętego przy parku na ul. Słowackiego. Organizatorzy proszą o zabranie z sobą świec.

9. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie nowego numeru „Niedzieli”.

10. Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego kościoła. Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnim tygodniu na kwiaty do grobu Bożego: za te złożone bezimiennie i za ofiarę od Kółka Różańcowego z miasta w wysokości 800 zł. Swój dar na kwiaty można złożyć osobiście w zakrystii.

11. Dziś przy wyjściu z kościoła możemy złożyć do puszki swoją dobrowolną ofiarę na Fundusz Ochrony Macierzyństwa.

12. Modlitwą otaczamy naszych parafian, których Pan w ostatnim czasie wezwał do siebie.