Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – V Niedziela Wielkiego Postu (17.03.2024 r.)  

1. Rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Prowadzi je ks. Damian Stachera doktorant Papieskiego Instytutu Biblijnego “Biblicum” w Rzymie, którego bardzo serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej. Przyzywając Ducha Świętego prośmy o  potrzebne  łaski dla księdza rekolekcjonisty i dla nas samych, aby to był błogosławiony czas łaski. Plan rekolekcji znajduje się na stronie parafii i plakatach, które znajdują się przy wyjściach z kościoła. Dziś kazanie rekolekcyjne na wszystkich Mszach Św. W poniedziałek i wtorek Msze Św. z naukami dla wszystkich o godz. 8.00 i 18.00. Uczniowie kl. I-IV mają swoje spotkania o 9.15, a uczniowie klas V-VIII o godz. 11.00. Wtorek 19.03 będzie dniem spowiedzi – zapraszamy w godzinach 8.00-09.00 i 17.00-19.00. Ofiar, jakie złożymy na tacę w poniedziałek i wtorek będą naszym podziękowaniem dla księdza rekolekcjonisty.

2. Dziś III niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 11.30 obowiązkowe spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci I-komunijnych (na salce) i dla nich samych (w kościele). O godz. 16.30 zmiana tajemnic różańcowych Kółka z miasta (w salce), o 17.30 nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną i wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.

3. Wczoraj rozpoczęliśmy Nowennę w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego, zanoszona za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki, którą zakończymy 24 marca, przed przypadającym 25 marca Dniem Świętości Życia. Każdego dnia odmawiamy przypisane modlitwy w intencji naszej umiłowanej ojczyzny.  Szczegóły na plakacie.

4. We wtorek 19 marca przypada uroczystość św. Józefa – patrona naszej archidiecezji. Polecajmy siebie i nasze rodziny Jego opiece. 

5. Zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17.30, a w niedziele o 17.30 na Gorzkie Żale z nauką pasyjną.

6. W piątki Wielkiego Postu Msze Św. w naszym kościele są o godz. 17.00 i 18.30.

7. Jałmużnę  wielkopostną, czyli swój pieniężny dar serca możemy złożyć do skrzynki przy krzyżu adoracji. Niech to będzie naprawdę dar serca dla tych, którzy bardzo potrzebują naszej pomocy!

8. Już za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Palmową, pamiątkę wjazdu Chrystusa do Jerozolimy dla dokonania paschalnego Misterium. Rozpoczniemy Wielki Tydzień – wspomnienie męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa. Poświęcenie palemek na każdej Mszy Św., natomiast uroczysta procesja odbędzie się podczas Mszy o 11.30.

9. OO. Jezuici zapraszają do Sanktuarium MB Trybunalskiej, ul. Pijarska 4 na kolejny Wieczernik Trybunalski z cyklu Szkoła Rozeznawania Duchowego. Temat: “Podstawy rozeznawania duchowego”. Termin:  środa, 20 marca, początek Mszą Św. o 17.00, po niej konferencja, którą wygłosi o. Grzegorz Ginter, Rektor Sanktuarium.

10. Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego Kościoła. Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnim tygodniu na kwiaty do grobu Bożego.

11. Dziś przy wyjściu z kościoła możemy złożyć do puszki swoją dobrowolną ofiarę na Fundusz Ochrony Macierzyństwa.

12. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie “Niedzieli”.

13. Modlitwą otaczamy naszych zmarłych – “Wieczny odpoczynek racz im dać Panie“…. 

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 

14. Święty Józef, Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny, jest patronem archidiecezji łódzkiej.
W Jego Uroczystość, 19 marca, Mszy św. sprawowanej o godz. 18.00 w bazylice archikatedralnej będzie przewodniczył kard. Grzegorz Ryś. Podczas uroczystości osobom świeckim zostaną wręczone odznaczenia za zasługi dla archidiecezji łódzkiej.

do przekazania w parafiach łódzkich

15. Duszpasterstwo twórców kultury i sztuki zaprasza twórców i artystów na rekolekcje wielkopostne, które odbędą się 17 marca (niedziela, godz. 11.00) oraz 18 i 19 marca
(godz. 20.00)
w Kościele Środowisk Twórczych w Łodzi przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 22. Poprowadzi je o. Grzegorz Chrzanowski OP.

16. Modlitewne spotkanie osób zaangażowanych w stałą modlitwę za księży (Wieczernik Modlitwy za Księży, Margaretki) odbędzie się w sobotę 23 marca o godz. 15.00 w kościele
pw. św. Antoniego w Łodzi (ul. Św. Antoniego Padewskiego 4).

17. Teatr Wielki w Łodzi zaprasza na koncert oratoryjny „Stabat Mater” Antonina Dworzaka, który odbędzie się 29 marca o godz. 20.00. Jest to kompozycja na cztery głosy, chór i orkiestrę
do słów średniowiecznej sekwencji odnoszącej się do przejmującej sceny, w której Matka opłakuje śmierć ukrzyżowanego Syna. Więcej informacji na plakacie i stronie teatru.

18. Rekolekcje Wielkopostne dla Łodzi prowadzone przez kard. Grzegorza Rysia rozpoczną się 24 marca w kościele oo. Jezuitów (ul. Sienkiewicza 60). Nauki rekolekcyjne będą głoszone od niedzieli do wtorku podczas Mszy św. o godz. 18.00, po której nastąpi konferencja.

19. Rozpoczęła się już rekrutacja do Salezjańskich Szkół Rzemiosł w Łodzi, w ramach których działają dwie szkoły: Technikum Salezjańskie o specjalnościach mechatronik i informatyk oraz Salezjańska Szkoła Branżowa I stopnia o specjalności mechatronik z ukierunkowaniem na energetykę odnawialną oraz kolejowe środki transportu. Rekrutacja odbywa się poza systemem naboru do szkół samorządowych. Formularz wniosków rekrutacyjnych znajduje się na stronie internetowej szkoły (www.szkolyrzemiosl.edu.pl). Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 42 671 84 80.

(Najbliższy dzień otwarty rozpocznie się w niedzielę 17 marca Mszą św. o godz. 10.00
w kościele Matki Bożej Wspomożenia Wiernych przy ul. Wodnej 36 w Łodzi.)