Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – V Niedziela Wielkanocna (7.05.2023 r.)

1. Dziś I niedziela miesiąca. O godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu, o 17:30 nabożeństwo majowe i wieczorna Msza Św. Po niej zmiana tajemnic różańcowych Różańca Rodziców za Dzieci.

2. Jutro 8 maja przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Msze Św. o 17:00 i 18:00.

3. W piątek o godz. 17:00 w kawiarence będzie możliwość spotkania z psychologiem, ks. Dominikiem Lubińskim.

4. W sobotę 13.05 odbędzie się pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. Po Mszy Św. o godz. 17:00 będzie procesja z figurką Matki Bożej Fatimskiej wewnątrz kościoła, a na zakończenie odmówimy Litanię Loretańską. Msza św. wieczorna w tę sobotę o godz. 18:30!

5. W przyszłą niedzielę 14.05 podczas Mszy Św. o godz. 11:30 odbędzie się rocznica
I Komunii Św. dzieci z klas IV ze SP 8 i SP 1 „Villa Bambini”.

6. Także w przyszłą niedzielę zapraszamy kandydatów do przyjęcia bierzmowania, a także ich rodziców, na swoje spotkania, zgodnie ze stałym, comiesięcznym harmonogramem. Przy okazji informujemy, że bierzmowanie w tym roku odbędzie się 17 czerwca o godz. 13:00.

7. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, odprawiamy je codziennie o 17:30 (po nich wieczorna Msza Św.). Takie nabożeństwa odbywają się także o 19:00 przy kapliczkach na Michałowie i przy ul. Jerozolimskiej. Zapraszamy!

8. 3 maja, w uroczystość NMP Królowej Polski, zmarła mama naszego ks. proboszcza Mariusza, śp. Wiesława Jersak. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w poniedziałek, 8 maja o godz. 14:00 w Zelowie. O tej godzinie w miejscowym kościele parafialnym zostanie odprawiona Msza Św. pod przewodnictwem ks. bp I. Pękalskiego, po której nastąpi przejazd na zelowski cmentarz. Niech dobry Bóg da śp. Wiesławie niebo, a Maryja, w Której uroczystość odeszła do wieczności, przytuli ją do swojego matczynego serca! Pamiętajmy o niej, a także o ks. Proboszczu i jego bliskich w naszych modlitwach.

9. Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego kościoła. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu na tacę.

10. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie nowego numeru „Niedzieli”.

11. Modlitwą otaczamy naszych parafian, których Pan w ostatnim czasie wezwał do siebie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…