Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – V Niedziela Wielkanocna – (28.04.2024 r.)  

1. Dziś po Mszy Św. o godz. 11.30 odbędzie się kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców.

2.  W środę 1 maja rozpoczynamy miesiąc poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, będziemy je odprawiać codziennie o godz. 17.30 (po nich wieczorna Msza Św.). Pierwsze nabożeństwo majowe odbędzie się z procesją wewnątrz kościoła. Nabożeństwa będą się także odbywać o godz. 19.00 przy kapliczkach na Michałowie i przy ul. Jerozolimskiej. Zapraszamy!

3. W dniach 1, 2 i 3 maja kancelaria parafialna będzie nieczynna.

4. W czwartek 2 maja Dzień Flagi RP – pamiętajmy o wywieszeniu naszych polskich flag przy domach.

5. W piątek 3 maja przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Msze Święte tego dnia o godz. 8.00, 10.00 i 18.00. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30. Tego dnia świętujemy także 233 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

6. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca:
— 
I czwartek o godz. 17.30 nabożeństwo majowe w intencji o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne; również tego dnia wyjątkowo odwiedzimy chorych najpierw w hospicjum, a potem od godz. 8.30 po domach,
 w I piątek Spowiedź w Kościele od godz. 17.00; o 17.30 nabożeństwo majowe i wieczorna Msza św. o godz. 18.00 (nie będzie adoracji w ciszy i uniżeniu); tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych
 w I sobotę zapraszamy mężczyzn na kolejny Męski Różaniec Publiczny, początek o godz. 10.00 przy Kościele NSJ. Msza św. w naszej parafii o godz. 11.00. Z kolei o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec, medytacja jednej z tajemnic, wprowadzenie do zawierzeń i Msza św. z zawierzeniami o godz. 18.00; Nabożeństwo majowe tego dnia o godz. 16.45.
 w I niedzielę o godz. 17.30 nabożeństwo majowe, a po Mszy świętej wieczornej zmiana tajemnic różańcowych “Różańca Rodziców za Dzieci“.

7. Sprawozdanie z prac aktualnie prowadzonych w kościele ks. Proboszcz przedstawi w drugą niedzielę miesiąca czyli 12 maja. Wtedy też ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na prace gospodarcze w kościele. 

8. Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego kościoła. 

9. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie “Niedzieli”.

10. Modlitwą otaczamy naszych bliskich zmarłych – “Wieczny odpoczynek racz im dać Panie“…. 

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 

11. Kard. Grzegorz Ryś gorąco zaprasza do rozważania tajemnic zmartwychwstania Chrystusa podczas Ekumenicznej Drogi Światła, która odbędzie się w piątek 10 maja 2024 r. Rozpocznie się ona o godz. 19.30 w Kościele Ewangelicko-Reformowanym w Łodzi (ul. Radwańska 37), następnie przejdzie przed bazylikę archikatedralną i zakończy w Kościele Ewangelicko-Augsburskim Św. Mateusza (ul. Piotrkowska 279/283), gdzie odbędzie się wieczór uwielbienia. Wszyscy proszeni są o zabranie ze sobą świec.

12. Archidiecezjalna pielgrzymka do Parzna, z racji rocznicy urodzin Sługi Bożej Wandy Malczewskiej, odbędzie się w niedzielę 12 maja. O godz. 12.00 rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem kard. Grzegorza Rysia.

13. Krajowa Rada ds. Duszpasterstwa Kobiet zaprasza na 5. Ogólnopolską Pielgrzymkę Kobiet na Jasną Górę, która odbędzie się 19 maja br. W programie o godz. 12.00 modlitwa Regina Caeli w sali o. Augustyna Kordeckiego, następnie konferencja: Dlaczego, tak trudno zaufać Jezusowi? – s. Gaudia Skass, świadectwo Kamili Kamińskiej, aktorki, odtwórczyni roli św. Faustyny w filmie „Miłość i Miłosierdzie”, o godz. 14.00 Msza św. z aktem zawierzenia kobiet Matce Bożej (Kaplica Cudownego Obrazu) oraz modlitwa różańcowa.

14. Łódzcy Dominikanie oraz Studium Muzyki Kościelnej AŁ zapraszają osoby śpiewające w scholach na Dominikańskie Warsztaty Muzyki Liturgicznej “Sacrum Convivium”, które odbędą się w dniach 24-26 maja br. Warsztaty poprowadzą Urszula Rogala, Rafał Maciejewski i dn Dominik Dubiel SJ. Zapisy rozpoczynają się 21 kwietnia i potrwają do niedzieli 12 maja. Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii dominikanów www.swkrzyz.dominikanie.pl/warsztaty/dwml oraz w wydarzeniu na Facebooku.

15. Salezjańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia w Lutomiersku przyjmuje zapisy na rok szkolny 2024/2025. Do szkoły, której przedmiotem głównym są organy lub fortepian przyjmowani są uczniowie po ukończonej szkole podstawowej i z przygotowaniem muzycznym. Podczas nauki jest możliwość zamieszkania w internacie. Szkoła stawia sobie za cel wykształcenie profesjonalnej kadry organistów, pianistów i muzyków przygotowanych zarówno do pracy w parafii jak i do podjęcia studiów muzycznych. Nabór odbywa się poza internetowym systemem rekrutacji. Szczegółowe informacje na stronie internetowej szkoły: www.lutomiersksalezjanie.pl  

16. Zapraszamy na rekolekcje dla singli, zatytułowane Wyczekani. Najbliższa edycja odbędzie się w dniach 31 maja – 2 czerwca w Drzewocinach. Weekendowe rekolekcje adresujemy do osób samotnych w wieku 25-38 lat. Chcemy po raz kolejny stworzyć atmosferę modlitwy i osobistego rozwoju, które mają pomóc odnaleźć swoje miejsce w planie Boga. Ważną częścią rekolekcji są warsztaty psychologiczne. Informacje i kontakt przez konto „Wyczekani” na instagramie oraz przez adres mailowy wyczekani@gmail.com

17. Zapraszamy do bazyliki archikatedralnej na Mszę św. 3 maja o godz. 9.30 z racji Uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Mszy św. przewodniczył będzie kard. Grzegorz Ryś, arcybiskup metropolita łódzki.

18.Ruch Światło-Życie zaprasza do udziału w pieszej pielgrzymce do łódzkich Łagiewnik w intencji trudnych problemów naszego miasta i regionu oraz osób uzależnionych. Pielgrzymka wyruszy z łódzkiej archikatedry 11 maja 2024 r. (sobota) o godz. 9.00 i zakończy się Mszą św. o godz. 13.00 w sanktuarium OO. Franciszkanów. Eucharystii będzie przewodniczył
kard. Grzegorz Ryś, który w tym roku będzie również towarzyszył pątnikom w drodze.