Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (28.05.2023 r.)

1. Dzisiejszą uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy w Kościele Okres Wielkanocny. Od jutra w liturgii Kościoła rozpoczynamy Okres Zwykły.

2. Jutro II dzień „Zielonych Świątek” – święto NMP Matki Kościoła. W liturgii Kościoła rozpoczyna się okres zwykły. Msze Św. jutro o 17 i 18 – zapraszamy.

3. Dziś na Mszy Św. o godz. 11:30 grupa dzieci z Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 1 „Villa Bambini” przystąpi do I Komunii Świętej. Cieszymy się razem z nimi, gratulujemy im i życzymy Bożych radości i opieki Matki Bożej.

4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, odprawiamy je codziennie o 17:30 (po nich wieczorna Msza Św.). Takie nabożeństwa odbywają się także o 19:00 przy kapliczkach na Michałowie i przy ul. Jerozolimskiej. W środę ostatnie w tym roku nabożeństwo majowe z procesją w kościele.

5. W środę 31.05, w święto Nawiedzenia NMP podczas Mszy Św. o godz. 18:00 czciciele Maryi oddadzą się w macierzyńską niewolę miłości i dokonają aktu osobistego, całkowitego ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez Niepokalane Serce Maryi.

6. W czwartek 1.06 przypada Dzień Dziecka. Otoczmy wszystkie dzieci naszą szczególną modlitwą. Tego dnia obchodzimy też święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18:00. Będziemy na niej dziękować Panu Bogu za dar kapłaństwa naszych księży: ks. seniora Franciszka, ks. proboszcza Mariusza i ks. Piotra. Bądźmy tego dnia razem na wspólnym uwielbieniu i dziękczynieniu.

7. Także w czwartek rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy codziennie o godz. 17:30, po nich wieczorna Msza Św. o godz. 18:00.

8. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek, I sobota i I niedziela miesiąca. W
I czwartek po Mszy Św. adoracja Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo czerwcowe i modlitwa o nowe powołania.

W I piątek 2 czerwca odwiedzimy chorych najpierw w hospicjum, a potem po domach od godz. 8:30. Spowiedź od godz. 16:30. O 17:30 nabożeństwo czerwcowe. Po Mszy Św. o 18:00 adoracja w ciszy i uniżeniu.

W I sobotę 3 czerwca o godz. 10:00 zapraszamy mężczyzn na 51 Męski Różaniec Publiczny, początek przy kościele NSJ, ok. 11:00 Msza Św. u nas w parafii. O 14:00 kolejne spotkanie Armii Małych Wojowników, dzieła modlitwy małych dzieci. Z kolei o godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec, medytacja jednej z tajemnic, wprowadzenie do zawierzeń i Msza Św. z zawierzeniami o godz. 18:00. Nabożeństwo czerwcowe tego dnia o godz. 16:45.

W I niedzielę 4 czerwca o godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu, o 17:30 nabożeństwo czerwcowe i wieczorna Msza Św. Po niej zmiana tajemnic różańcowych Różańca Rodziców za Dzieci. Natomiast o godz. 15:30 na Michałowie odbędzie się poświęcenie pól, modlitwa o urodzaje i Msza Św. przy krzyżu.

9. W związku ze zbliżającą się uroczystością Bożego Ciała, już dziś bardzo prosimy o przynoszenie, w miarę możliwości, kwiatków które będą potrzebne do sypania podczas procesji.

10. Wychodząc dziś z kościoła możecie złożyć do puszki swój dar serca, który zostanie przeznaczony na zorganizowanie kolonii letnich dla biednych dzieci, którymi opiekuje się Caritas Archidiecezji Łódzkiej.

11. Dzieciom I-komunijnym i ich rodzicom przypominamy, że przez cały czerwiec, także w Boże Ciało, zapraszamy ich na „białe niedziele”, zastępujące tradycyjny „biały tydzień”. Dzieci przychodzą do kościoła w strojach od I Komunii. Obie szkoły przychodzą na godz. 11:30. Ostatnia „biała niedziela”, połączona z uroczystym zakończeniem roku, odbędzie się 25 czerwca.

12. Za tydzień „niedziela gospodarcza”. Ks. Proboszcz przedstawi sprawozdanie z prac prowadzonych aktualnie w kościele. Ofiary, jakie w następną niedzielę zostaną złożone na tacę, przeznaczymy wyłącznie na prace gospodarcze w naszym kościele.

13. Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego kościoła. Dziękujemy rodzicom dzieci I-komunijnych ze SP nr 8, za dar ołtarza w wysokości 480 zł na potrzeby Kościoła. Bóg zapłać!

14. Siostry dominikanki zapraszają na Dzień Otwarty w prowadzonym przez siebie przedszkolu przy ul. Stronczynskiego. Odbędzie się on we wtorek 30 maja w godzinach 9:30-13:30. Szczegóły na plakacie.

15. Parafia NMP Królowej Pokoju w Piotrkowie Tryb. zaprasza w I czwartek miesiąca, 1 czerwca o godz. 23:00 na Godzinę Świętą – godzinną adorację Pana Jezusa do godz. 24:00.

16. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie nowego numeru „Niedzieli”. Od dzisiaj możemy również nabyć nowe czasopismo, a jest nim kwartalnik „Niedziela Magazyn”. Kosztuje 15 zł.

17. Modlitwą otaczamy naszych parafian, których Pan w ostatnim czasie wezwał do siebie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…