Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – (19.05.2024 r.)

1. Dzisiejszą uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy w Kościele Okres Wielkanocny. Od jutra w liturgii Kościoła rozpoczynamy Okres Zwykły.

2. Jutro II dzień „Zielonych Świątek – święto NMP Matki Kościoła. W liturgii Kościoła rozpoczyna się okres zwykły. Msze Św. jutro o godz. 17.00 i 18.00 – zapraszamy.

3. Dziś na Mszy Św. o godz. 11.30 grupa dzieci ze SP nr 8 przystąpi do I Komunii Świętej. Cieszymy się razem z nimi, gratulujemy im i życzymy Bożych radości i opieki Matki Bożej.

4. Również dziś III niedziela miesiąca. O godz. 16.30 zmiana tajemnic różańcowych (kółka z miasta) – spotkanie na salce parafialnej, o 17.30 nabożeństwo majowe (z procesją) i wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.

5.  W czwartek 23.05 obchodzimy święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18:00. Będziemy na niej dziękować Panu Bogu za dar kapłaństwa naszych księży: ks. seniora Franciszka, ks. proboszcza Mariusza i ks. Rafała. Bądźmy tego dnia razem na wspólnym uwielbieniu i dziękczynieniu.

6. W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 11.30 do I Komunii Św. przystąpi grupa dzieci z Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 1 „Villa Bambini”. Spowiedź dla tych dzieci i ich rodziców odbędzie się w piątek 24.05 o godz. 15.30 i będzie połączona z odnowieniem przez nie przyrzeczeń chrzcielnych – w tym celu dzieci powinny przynieść świece (najlepiej chrzcielne), a także odświętnie się ubrać.

7. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, odprawiamy je codziennie o godz. 17.30 (po nich wieczorna Msza Św.).

8. OO. Jezuici zapraszają na kolejny Wieczernik Trybunalski z cyklu: Szkoła Rozeznawania Duchowego. Temat obecnego spotkania: „Co mi się myśli?” – o myślach w życiu duchowym. Wieczernik odbędzie się w środę, 22 maja, początek Mszą Św. o godz. 17.00, po niej konferencja, którą wygłosi o. Grzegorz Ginter, Rektor Sanktuarium.

9. Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego kościoła. 

10. Do sakramentu małżeństwa pragną przystąpić: Jakub Jan Jabłoński i Katarzyna Aleksandra Szymczyk, oboje z naszej parafii. Zapowiedź 2. 

11. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie “Niedzieli”.

12.  W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg wezwał do wieczności:

-śp. Grażynę Zaręba z ul. Lelewela

-śp. Stanisława Figę z pl. Czarneckiego.

Dusze zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu. “Wieczny odpoczynek racz im dać Panie“…. 

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

13. Duszpasterstwo Rodzin AŁ zaprasza na Marsz dla Życia i Rodziny w niedzielę 26 maja. Rozpoczęcie Mszą św. pod przewodnictwem bpa Marka Marczaka w kościele
pw. Wniebowzięcia NMP
na Placu Kościelnym w Łodzi o godz. 14.00. Około godz. 15.00 wyjście Marszu w kierunku Parku na Julianowie. Na miejscu piknik rodzinny, wspólna zabawa, dmuchańce i inne atrakcje. O godz. 16.15 koncert Małego Chóru Wielkich Serc.

14. Msza św. inaugurująca Święto Eucharystii (upamiętniające wizytę św. Jana Pawła II w Łodzi), podczas której parafie otrzymają różańce jako znak wspólnej modlitwy o powołania, będzie sprawowana 7 czerwca o godz. 19.00 w bazylice archikatedralnej. Na tę Mszę św. zaproszeni są delegaci ze wszystkich parafii archidiecezji łódzkiej.

15. Pragniemy poinformować, że 2 czerwca 2024 roku bp Ireneusz Pękalski będzie obchodził złoty jubileusz święceń prezbiteratu. Z tej racji w sobotę 1 czerwca o godz. 12.00 w bazylice archikatedralnej celebrowana będzie Msza św. w intencji dostojnego Jubilata. Do wspólnej modlitwy zapraszamy kapłanów, osoby życia konsekrowanego oraz wszystkich wiernych świeckich.