Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego (21.05.2023)

1. Dziś na Mszy Św. o godz. 11:30 grupa dzieci ze SP nr 8 przystąpi do I Komunii Świętej. Cieszymy się razem z nimi, gratulujemy im i życzymy Bożych radości i opieki Matki Bożej.

2. W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 11:30 do I Komunii Św. przystąpi grupa dzieci z Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 1 „Villa Bambini”. Spowiedź dla tych dzieci i ich rodziców odbędzie się w piątek 26.05 o godz. 15:30 i będzie połączona z odnowieniem przez nie przyrzeczeń chrzcielnych – w tym celu dzieci powinny przynieść świece (najlepiej chrzcielne), a także odświętnie się ubrać.

3. Dziś III niedziela miesiąca. O godz. 16:30 zmiana tajemnic różańcowych (kółka z miasta) – spotkanie na salce parafialnej, o 17:15 Koronka do Miłosierdzia Bożego, o 17:30 nabożeństwo majowe (bez procesji) i wieczorna Msza Św. o godz. 18:00.

4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, odprawiamy je codziennie o 17:30 (po nich wieczorna Msza Św.). Takie nabożeństwa odbywają się także o 19:00 przy kapliczkach na Michałowie i przy ul. Jerozolimskiej. Zapraszamy!

5. W piątek przypada Dzień Matki. Wspominamy nasze Mamy i dziękujemy im za dar macierzyństwa, za ich miłość i poświęcenie. Pamiętajmy o nich w modlitwie. Tym, które są przy nas, niech Pan Bóg błogosławi, a zmarłym pozwoli cieszyć się niebem razem z Maryją, Matką Jezusa.

6. Za tydzień, w sobotę 27 maja o godz. 20:00 zapraszamy do naszego kościoła na Mszę Świętą w wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy wszystkich chętnych na tę Eucharystię – szczególnie grupy działające przy naszej parafii! Będzie ona nieco dłuższa niż zwykle, ale z pewnością bardzo piękna. Czuwajmy tego wieczoru razem, przyzywając Ducha Świętego do nas i do naszego Kościoła!

7. Domowy Kościół oraz kino „Helios” w Piotrkowie Tryb. zapraszają na pokaz specjalny filmu pt. „Niebo nie może czekać”. Jest to historia życia, śmierci i świętości młodego Włocha, bł. Carla Acutisa. Seans odbędzie się 24.05 o godz. 18:00 w kinie Helios. Przewidziano promocyjne ceny biletów.

8. Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego kościoła.

9. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie nowego numeru „Niedzieli”.

10. Modlitwą otaczamy naszych parafian, których Pan w ostatnim czasie wezwał do siebie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…