Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – (12.05.2024 r.)

1. Dziś na Mszy Św. o godz. 11.30 odbędzie się rocznica I Komunii Św. dzieci z klas IV ze SP 8 i SP 1 „Villa Bambini”.

2. Jutro 13 maja odbędzie się pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. Po Mszy Św. o godz. 17.00 będzie procesja z figurką Matki Bożej Fatimskiej wewnątrz kościoła, a na zakończenie odmówimy Litanię Loretańską. Po nabożeństwie Msza św. wieczorna o godz. 18.30!

3. Za tydzień III niedziela miesiąca. O godz. 16.30 zmiana tajemnic różańcowych (kółka z miasta) – spotkanie na salce parafialnej, o 17.30 nabożeństwo majowe (z procesją) i wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.

4. W przyszłą niedzielę 19.05 podczas Mszy Św. o godz. 11.30 odbędzie się I Komunia Św. dzieci z klas III ze SP 8. Spowiedź dla tych dzieci i ich rodzin, połączona z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych w piątek o godz. 15.30. w tym celu dzieci powinny przynieść świece (najlepiej chrzcielne), a także odświętnie się ubrać.

5. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, odprawiamy je codziennie o godz. 17.30 (po nich wieczorna Msza Św.).

6. Ojcowie Jezuici i Odnowa w Duchu Świętym “Nazaret” zapraszają na Mszę świętą z modlitwą o uzdrowienie w najbliższy wtorek o godz. 18.30.

7. Parafia św. Jana Pawła II organizuje Festyn Rodzinny 18 maja. Szczegóły na plakacie.

8. Wspólnoty i kapłani z różnych kościołów Piotrkowa Tryb. serdecznie zapraszają mieszkańców na czuwanie w Wigilię Zesłania Ducha Świętego do Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej w sobotę, 18 maja na godz. 19.30. W trakcie czuwania modlitwa, konferencja, możliwość spowiedzi i adoracji Najśw. Sakramentu, różaniec. Zakończenie ok. 22.30. Szczegóły na plakacie.

9. Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego kościoła. 

10. Do sakramentu małżeństwa pragną przystąpić: Jakub Jan Jabłoński i Katarzyna Aleksandra Szymczyk, oboje z naszej parafii. Zapowiedź 1. 

11. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie “Niedzieli”.

12.  W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg wezwał do wieczności:

-śp. Lucjana Wnuka z Michałowa.

Dusze zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu. “Wieczny odpoczynek racz im dać Panie“…. 

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

13. Msza św. inaugurująca Święto Eucharystii (upamiętniające wizytę św. Jana Pawła II w Łodzi), podczas której parafie otrzymają różańce jako znak wspólnej modlitwy o powołania, będzie sprawowana 7 czerwca o godz. 19.00 w bazylice archikatedralnej. Na tę Mszę św. zaproszeni są delegaci ze wszystkich parafii archidiecezji łódzkiej.

14. Zapraszamy do udziału w Kursie Małżeńskim Alpha, który rozpocznie się 16 maja o godz. 18.30 w Centrum Służby Rodzinie przy ul. Broniewskiego 1a. w Łodzi. Kurs Małżeński to seria siedmiu spotkań mających na celu wzmocnienie relacji i budowanie silnego małżeństwa. Szczegółowe informacje i zapisy: tel. 602 367 272 lub lodz@alphapolska.org.

15. Zapraszamy na zabawę taneczną przeznaczoną dla osób stanu wolnego w wieku 30-50 lat. Odbędzie się ona 25 maja (sobota) w parafii św. Alberta Chmielowskiego na łódzkim Widzewie. Mamy nadzieję, że ułatwi to poznawanie się osób w tym wieku. Szczegóły znajdują się na stronie internetowej parafii i na stronie na Facebooku „Poznajmy się w tańcu”.