Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – Uroczystość Trójcy Świętej (4.06.2023 r.)

1. Dziś I niedziela miesiąca. O godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu, o 17:30 nabożeństwo czerwcowe i wieczorna Msza Św. Po niej zmiana tajemnic różańcowych Różańca Rodziców za Dzieci. Natomiast o godz. 15:30 na Michałowie odbędzie się poświęcenie pól, modlitwa o urodzaje i Msza Św. przy krzyżu.

2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, odprawiamy je codziennie o 17:30 (po nich wieczorna Msza Św.).

3. Dzieciom I-komunijnym i ich rodzicom przypominamy, że przez cały czerwiec, także w Boże Ciało, zapraszamy ich na „białe niedziele”, zastępujące tradycyjny „biały tydzień”. Dzieci przychodzą do kościoła w strojach od I Komunii. Obie szkoły przychodzą na godz. 11:30. Ostatnia „biała niedziela”, połączona z uroczystym zakończeniem roku, odbędzie się 25 czerwca.

4. W czwartek 8.06 Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze Święte o godz. 8:00, 10:00 (z procesją do 4 ołtarzy) i 18:00 (nie będzie Mszy Św. po procesji!). Trasa procesji i ołtarze tak jak w roku ubiegłym. Na Placu Czarnieckiego będzie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem na 4 strony świata. Na zakończenie procesji odśpiewamy w kościele uroczysty hymn „Ciebie Boga wysławiamy”.

Zapraszamy wszystkie zespoły i grupy modlitewne istniejące i działające w naszej parafii. Zapraszamy dzieci I-komunijne i rocznicowe do sypania kwiatków i niesienia drewnianego Różańca, a także dzwonienia dzwonkami; prosimy o pomoc bielanki, ministrantów i lektorów, asystę do feretronów i sztandarów, panów do baldachimu i do niesienia kosza z kwiatami, panie ze świecami, młodzież, scholę. Nadal prosimy o przynoszenie, w miarę możliwości, kwiatków które będą potrzebne do sypania podczas procesji. Po południu o 17:30 nabożeństwo czerwcowe i Msza Święta o godz. 18:00.

Zatroszczmy się o piękno ołtarzy, dekorację naszych domów i ulic, zwłaszcza tam gdzie będzie przechodzić procesja – byśmy także i w ten sposób sprawili radość Panu Jezusowi, który niesiony w monstrancji przez kapłanów pragnie błogosławić nam i naszym domostwom.

5. Święto Eucharystii, upamiętniające wizytę św. Jana Pawła II w Łodzi, rozpocznie się Mszą Św. w łódzkiej katedrze, która będzie sprawowana w piątek, 9 czerwca o godz. 19:00. Wezmą w niej udział delegacje ze wszystkich parafii naszej archidiecezji. Każda parafia otrzyma kanonizacyjny obraz św. Jana Pawła II. Więcej informacji o przebiegu Święta Eucharystii w naszej parafii przekażemy Wam w Boże Ciało.

6. W piątek o godz. 17:00 w kawiarence będzie możliwość spotkania z psychologiem, ks. Dominikiem Lubińskim.

7. W przyszłą niedzielę zapraszamy kandydatów do przyjęcia bierzmowania, a także ich rodziców, na swoje spotkania, zgodnie ze stałym, comiesięcznym harmonogramem. Przy okazji informujemy, że bierzmowanie w tym roku odbędzie się 17 czerwca o godz. 13:00.

8. Wychodząc dziś z kościoła możecie złożyć do puszki swój dar serca na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

9. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie nowego numeru „Niedzieli”. Od dzisiaj możemy również nabyć nowe czasopismo, a jest nim kwartalnik „Niedziela Magazyn”. Kosztuje 15 zł.

10. Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego kościoła. Bóg zapłać za ofiary złożone do puszki w ubiegłą niedzielę na letnie kolonie dla dzieci. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby Kościoła:

– rodzicom dzieci I-komunijnych ze SP 1 „Villa Bambini”: 1000 zł
– uczestnikom Mszy Św. przy kapliczce na ul. Jerozolimskiej: 500 zł
– paniom z Koła Różańcowego na Michałowie noszącym feretron: 250 zł
– oddającym się w niewolę miłości w święto Nawiedzenia NMP: 2210 zł

11. Do sakramentu małżeństwa mają zamiar przystąpić: Patryk Stańczyk z parafii tutejszej i Justyna Bębenek z par. św. Jana w Pińczowie

12. Modlitwą otaczamy naszych parafian, których Pan w ostatnim czasie wezwał do siebie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…