Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – Uroczystość poświęcenia kościoła własnego (30.10)

1. Wszystkie osoby posiadające dziś różowy element stroju lub po prostu chętnych, zapraszamy do zrobienia sobie wspólnego zdjęcia przed kościołem (na parkingu). Trafi ono potem na profil „Amazonek” na Facebooku. Poprzez tą akcję chcemy uczulić wszystkich na wartość badania się pod kątem nowotworów – zarówno panie, jak i panów. Pamiętajmy o profilaktyce, o badaniach – one naprawdę nie bolą, a mogą uratować życie!

2. Jutro o 17:30 ostatnie w tym roku nabożeństwo różańcowe. Zapraszamy serdecznie i zarazem dziękujemy wszystkim, którzy znaleźli czas aby przez cały miesiąc uwielbiać Pana Boga przed wstawiennictwo Maryi – Królowej Różańca Świętego.

3. We wtorek uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę, natomiast w kaplicy cmentarnej co godzinę – od 8 do 14. Ksiądz z naszej parafii odprawi Mszę Św. z wypominkami o godz. 10:00. Po Mszy Św. o godz. 14 wyruszy procesja połączona z modlitwą za zmarłych.

4. We wtorek rozpoczniemy oktawę uroczystości Wszystkich Świętych. Przez 8 kolejnych dni o godz. 17:30 będziemy modlić się za zmarłych polecanych w wypominkach, a godz. 18 będzie sprawowana Msza Św. w ich intencji. Jedynie w sobotę 5.11 Msza taka będzie sprawowana o godz. 11:00.

5. Nadal przyjmujemy na wypominki za naszych zmarłych: jednorazowe, nowennowe, półroczne i roczne. Można to uczynić w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Pamiętajmy w modlitwie o naszych zmarłych – chciejmy im pomóc!

6. W środę 2.11 Dzień Zaduszny, czyli wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Modlitwa wypominkowa za zmarłych połączona z 4 stacjami o godz. 17:30.

7. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek, I sobota i I niedziela miesiąca.

W I czwartek po Mszy Św. o godz. 17:00 adoracja Pana Jezusa, litania do św. Jacka z modlitwą o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne i wypominki za zmarłych. Tego też dnia parafia NMP Królowej Pokoju zaprasza na Godzinę Świętą – godzinną adorację od 23:00 do 24:00.

W I piątek odwiedzimy chorych najpierw w hospicjum, a potem od godz. 8:30 po domach. Spowiedź w kościele od godz. 16:30. O 17:30 Litania do Serca Pana Jezusa i wypominki za zmarłych. Po Mszy Św. o 18:00 adoracja w ciszy i uniżeniu do godz. 20:00.

W I sobotę o godz. 10:00 zapraszamy mężczyzn na 44 Męski Różaniec Publiczny, początek przy kościele NSJ, ok. 11:00 Msza Św. u nas w parafii. Wypominki przed Mszą Św. Następnie o 14:00 VI spotkanie Armii Małych Wojowników, dzieła modlitwy małych dzieci; w programie Różaniec, medytacja i Msza Św. Z kolei o godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec, medytacja jednej z tajemnic, wprowadzenie do zawierzeń i Msza Św. z zawierzeniami o godz. 18:00.

W I niedzielę o godz. 17:00 wystawienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, o 17:30 wypominki za zmarłych, a o 18:00 Msza Święta. Po Mszy Św. zmiana tajemnic różańcowych „Różańca Rodziców za Dzieci”.

8. Wspólnota Niewolników Maryi zaprasza na kolejną edycję rekolekcji polegającą na przygotowaniu do oddania się w niewolę miłości wg traktatu św. Ludwika Grignon de Montfort. Rozpoczęcie w sobotę 5.11 na Mszy Św. o godz. 18:00. Opiekę duchową będzie sprawował ks. proboszcz Mariusz Jersak.

9. Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego kościoła. Bóg zapłać za kolejne ofiary złożone przez Was na zakup figury Matki Bożej Różańcowej i zagospodarowanie pod nią terenu.

10. Za tydzień „niedziela gospodarcza”. Ks. Proboszcz przedstawi sprawozdanie z prac prowadzonych aktualnie w kościele. Ofiary, jakie w następną niedzielę zostaną złożone na tacę, przeznaczymy wyłącznie na prace gospodarcze w naszym kościele. Już teraz bardzo dziękujemy za każdą ofiarę.

11. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie „Niedzieli”.

12. Modlitwą otaczamy naszych parafian, których Pan w ostatnim czasie wezwał do siebie.