Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata (26.11.2023 r.)

1. Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy Adwent, a wraz z nim nowy rok liturgiczny.

2. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 11.30 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania oraz dla ich rodziców (spotkanie na salce).

3. Nadal przyjmujemy na wypominki za naszych zmarłych: roczne i półroczne. Można to uczynić w zakrystii lub kancelarii parafialnej. W naszej parafii wypominki omadlane są w każdą niedzielę przed Mszami świętymi o godz. 8.00 i 10.00

4. Poświęcony opłatek można nabyć w zakrystii i kancelarii parafialnej. Nadal jeszcze osoby, które mają pisemne upoważnienie ks. proboszcza roznoszą opłatki do Waszych domów. Proszę, przyjmijcie te osoby życzliwie! Ofiary przez Was złożone przeznaczymy na zakup oleju opałowego do ogrzewania naszego kościoła.

5. Ponieważ wiele osób nie zdążyło jeszcze dostarczyć “tytki charytatywnej” Caritasu z darami dla ubogich, informujemy że można to jeszcze uczynić do najbliżej niedzieli.

6. W tym tygodniu przypadają I piątek, sobota i I niedziela miesiąca:
 w I piątek odwiedzimy chorych najpierw w hospicjum, a potem od godz. 8:30 po domach. Spowiedź w Kościele tego dnia od godz. 16:30. O 17:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. wieczorowej adoracja w ciszy i uniżeniu do godz. 20:00
 w I sobotę zapraszamy mężczyzn na kolejny Męski Różaniec Publiczny, początek przy Kościele NSJ o godz. 10:00; około godz. 11:00 Msza św. w naszej parafii. O godz. 12:00 swoje spotkanie będą miały dzieci z “Armii Małych Wojowników”. Z kolei o godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec, medytacja jednej z tajemnic, wprowadzenie do zawierzeń i Msza św. z zawierzeniami o godz. 18:00
 w I niedzielę o godz. 17:00 adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie; o godz. 17:30 różaniec, a po Mszy świętej wieczornej zmiana tajemnic różańcowych “Różańca Rodziców za Dzieci“.

7. Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego kościoła. Bóg zapłać za ofiary, jakie złożyliście ubiegłej niedzieli na wsparcie dla ubogich oraz na akcję Caritasu “Ciepło dla…“.

8. Za tydzień “niedziela gospodarcza“. Ks. proboszcz przedstawi sprawozdanie z prac prowadzonych aktualnie w kościele. Ofiary jakie zostaną złożone na tacę będą przeznaczone na prace gospodarcze w naszym kościele.

9. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie “Niedzieli”.

10. Modlitwą otaczamy naszych bliskich zmarłych – “Wieczny odpoczynek racz im dać Panie”…

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 

11. Duszpasterstwo Pracowników Nauki zaprasza nauczycieli akademickich na spotkanie formacyjne, które odbędzie się w środę 29 listopada o godz. 19.00 w parafii św. Alberta Chmielowskiego w Łodzi. Po Mszy św. konferencja „Prawda i miłość w życiu społecznym w świetle encykliki Benedykta XVI Caritas in veritate”.

12. Duszpasterstwo Kobiet AŁ zaprasza kobiety na adwentowe skupienie: „Obecność
w samotności”, które odbędzie się w dniach 7-8 grudnia o godz. 18.00 w kościele Podwyższenia Świętego Krzyża w Łodzi (ul. Sienkiewicza 38). W programie: Msza św., adoracja Najświętszego Sakramentu, spotkanie w dialogu, którego tematem będzie osamotnienie i samotność kobiety na tle Zwiastowania Pańskiego.

13. Zapraszamy na rekolekcje dla singli, zatytułowane „Wyczekani” (druga edycja). Będzie to okazja do zmierzenie się z samym sobą, poznania swojego miejsca w planie Boga
i odkrycia wartości czekania na to, co cenne. Ważną częścią rekolekcji są warsztaty psychologiczne. Adresaci to osoby w wieku 25-38 lat. Zapraszamy na weekend
8-10 grudnia do Ogniska Miłości w Olszy. Informacje i kontakt przez konto „Wyczekani” na instagramie oraz przez adres mailowy wyczekani@gmail.com.

14. Siostry Antonianki zapraszają na spotkanie dla Mam w stanie błogosławionym, które odbędzie się w sobotę 9 grudnia o godz. 9.30 w Łodzi przy ul. Janosika 141. Spotkanie poprowadzi: ks. Arkadiusz Krzeszowiec, położna Anna Krawczyk oraz siostry.