Ogłoszenia duszpasterskie,  Program kolędy

Ogłoszenia – Uroczystość Bożego Narodzenia (25.12.2022 r.)

1. Jutro II dzień Świąt Bożego Narodzenia – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze Św. o 8, 10, 11:30 i 18:00.

2. W sobotę 31.12 zakończenie starego roku. Zapraszamy na nabożeństwo dziękczynne o godz. 17:30 i Mszę Św. koncelebrowaną o godz. 18:00. Tego dnia nie będzie Mszy Św. o godz. 17:00.

3. W tym tygodniu będącym oktawą Bożego Narodzenia wspominamy: we wtorek św. Jana Apostoła i Ewangelistę; w czwartek św. Młodzianków męczenników; w piątek Świętą Rodzinę: Jezusa, Maryję i Józefa. Msze Św. o godz. 17 i 18.

4. W przyszłą niedzielę Nowy Rok – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Pokoju. Jest to też I niedziela miesiąca. O godz. 17:00 adoracja Pana Jezusa, o 17:30 Różaniec Rodziców za Dzieci i wieczorna Msza Św. o godz. 18:00. Po Mszy Św. zmiana tajemnic różańcowych.

5. Sprawozdanie gospodarcze za miesiąc grudzień przedstawię Wam w II niedzielę miesiąca – 8.01. Wtedy też ofiary, jakie zostaną złożone na tacę, przeznaczymy na prace gospodarcze.

6. Po świętach (w środę 28.12) rozpoczniemy tradycyjne odwiedziny duszpasterskie zwane „kolędą”. Odbędą się one w tradycyjnej formie. Pragniemy jednak prosić Was, abyście pomogli nam w następujący sposób: zapytajcie dzień przed planowaną kolędą, sąsiadów w swojej kamienicy, bloku czy z ulicy o to, czy przyjmą nas „po kolędzie”. Może uda się spisać takie numery mieszkań czy domów na kartce? Usprawni nam to wizytę duszpasterską. Przypominamy, że jej celem jest spotkanie z kapłanem, modlitwa, błogosławieństwo domu i rodziny, a także rozmowa o sprawach ważnych dla Was, parafian. Przygotujcie świece, krzyż, Pismo Święte, wodę święconą i ew. kropidło… Już teraz cieszymy się na te wizyty!

W tym tygodniu porządek kolędy będzie następujący (początek kolędy rano od 9:00, po południu: od 15); będzie kolędował jeden ksiądz:

28.12 (śr) Wiejska, Litewska (od 9:00); Plac Czarneckiego – prawa str., Rwańska (od 15:00)
29.12 (czw) Cmentarna, Wilcza, Krzywa, Rzemieślnicza (od 9:00); Michałów – boczne ulice: Zacisze, Modrzewiowa, Słoneczna, Sosnowa, Piotra, Wietrzna, Sezamkowa (od 15:00)
30.12 (pt) Partyzantów (od 9:00); Słoneczna; W. Polskiego 38, 40, 42 (od 15:00)
31.12 (sob) Dąbrowskiego (parzyste) (od 9:00)

Ofiary składane z racji kolędy przeznaczymy na prace remontowe zakrystii i przyległych do niej pomieszczeń. Mamy już pozwolenie konserwatora zabytków na przeprowadzenie tych prac.

7. Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego kościoła. Bóg zapłać za kolejne ofiary złożone przez Was na zakup figury Matki Bożej Różańcowej i zagospodarowanie pod nią terenu. Dziękujemy też za ofiary złożone na Fundusz Ochrony Macierzyństwa.

8. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie świątecznego numeru „Niedzieli” – z kalendarzem i szeregiem artykułów nt. Bożego Narodzenia. Można go nabyć wychodząc z kościoła.

9. Przed „Pasterką” poświęciliśmy nowe figury do stajenki betlejemskiej. Bardzo dziękujemy jednej z rodzin, która ofiarowała pieniądze na ich zakup. Bardzo dziękujemy także osobom, które przygotowały, dostarczyły i ofiarowały nową stajenkę.

10. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom składamy najlepsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia: niech Dzieciątko Jezus błogosławi Wam wszystkim i obdarza potrzebnymi łaskami: szczęściem, pokojem, radością, nadzieją i miłością. Szczęść Boże!

11. Modlitwą otaczamy naszych parafian, których Pan w ostatnim czasie wezwał do siebie.