Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa (31.01.2023 r.)

1. Dzisiaj ostatni dzień roku. Zapraszamy na nabożeństwo dziękczynne o godz. 17.30, a po nim wieczorna Msza św. o godz. 18.00.

2. W poniedziałek 1 stycznia Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Pokoju. Msze św. wg cyklu niedzielnego czyli: 8.00, 10.00, 11.30 i 18.00. Tego dnia można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za pobożny udział w śpiewie lub recytacji w kościele lub kaplicy hymnu “O Stworzycielu Duchu Przyjdź (Veni Creator) w celu uproszenia Błogosławieństwa bożego na cały rok.

3. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca:
— I czwartek o godz.  17.30 modlimy się o nowe powołania Kapłańskie, zakonne i misyjne – zapraszamy na Nieszpory i litanię do św. Jacka. Tego też dnia parafia NMP Królowej Pokoju zaprasza na “godzinę świętą” — godzinną adorację Najświętszego Sakramentu od 23:00 – 24:00
 w I piątek odwiedzimy chorych najpierw w hospicjum, a potem od godz. 8.30 po domach. Spowiedź w Kościele tego dnia od godz. 17:00. O 17:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja w ciszy i uniżeniu do godz. 20:00
 w I sobotę zapraszamy mężczyzn na kolejny Męski Różaniec Publiczny, początek WYJĄTKOWO o godz. 9.00 przy Kościele NSJ. Msza św. w naszej w parafii o godz. 10.00. Z kolei o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec, medytacja jednej z tajemnic, wprowadzenie do zawierzeń i Msza św. z zawierzeniami o godz. 18.00.

4. Również w sobotę 6.01 uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Msze Św. z obrzędem błogosławieństwa kadzidła i kredy wg cyklu niedzielnego. Tego dnia będziemy się modlić w intencji misji i misjonarzy na całym świecie.

5. Za tydzień I Niedziela miesiąca. O godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe “Różaniec Rodziców za Dzieci“, a po Mszy św. wieczorowej zmiana tajemnic różańcowych.

6. Za tydzień “niedziela gospodarcza”.  Ks. Proboszcz przedstawi sprawozdanie z prac przeprowadzonych aktualnie w Kościele, a ofiary jakie zostaną złożone na tacę będą przeznaczone na prace gospodarcze w naszym Kościele.

7. Przed nami ” Trybunalskie Kolędowanie”. W przyszłą niedzielę 7 stycznia o godz. 16.00 zapraszamy na koncert kolęd. Wystąpią “Piotrkowskie Dudki”,  Zespół Ludowy Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Piotrkowie Trybunalskim oraz ” PIOTRKOWIANIE” — Zespół Ludowy ziemi Piotrkowskiej.

8. Dziekan naszego dekanatu oraz Forum Ruchów Katolickich zapraszają na Piotrkowski Orszak Trzech Króli — odbędzie się on 6 stycznia o godz. 15.00. Początek przy Zamku Królewskim, a zakończenie na dziedzińcu Bazyliki farnej.

9. We wtorek 02.01 rozpoczniemy tradycyjne odwiedziny duszpasterskie zwane „kolędą”. Odbędą się one w tradycyjnej formie. Niech to będzie dobry czas na spotkanie się ze swoimi duszpasterzami, na wspólną modlitwę, błogosławieństwo domu i rodziny,
a także rozmowę o sprawach ważnych dla Was, parafian. Już teraz cieszymy się na te wizyty!

10. Z racji na kolędę Msze św. w naszym Kościele będą sprawowane w dni powszednie o 8.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 17.00. Natomiast brewiarz środowy, “Różaniec Rodziców za Dzieci” i czwartkowa adoracja Pana Jezusa będą tradycyjnie o godz. 17.30.

11. W czasie trwania kolędy kancelaria parafialna będzie nieczynna, a pilne sprawy prosimy zgłaszać w zakrystii po Mszach Św. o godz. 8.00 i 18.00.

12. Ofiary składane z racji kolędy przeznaczone są na prace remontowe w naszym Kościele.

13. W zakrystii znajduje się poświęcona woda, którą można wziąć na wizytę kolędową.

14. Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego Kościoła.

15. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie “Niedzieli”.

16. Modlitwą otaczamy naszych bliskich zmarłych – “Wieczny odpoczynek racz im dać Panie”…

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

17.  Wydział Duszpasterstwa Archidiecezji Łódzkiej zaprasza na spotkania opłatkowe poszczególnych grup:

  1. Duszpasterstwo Środowisk Twórczych: 7 I 2024 r. godz. 11.00, Teatr LOGOS
    w Łodzi, ul. M. Skłodowskiej-Curie 22.

  2. Duszpasterstwo Pracowników Nauki: 8 I 2024 r., o godz. 19.00, Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi, ul. Św. Stanisława Kostki 14,

  3. Duszpasterstwo Nauczycieli oraz Wydział Katechetyczny:

            12 I 2024 r., godz. 16.00, Szkoła Podstawowa Nr 10 w Piotrkowie Trybunalskim, ul. Próchnika 8/10,

            20 I 2024 r., godz. 10.00, Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi, ul. Św. Stanisława Kostki 14,

  1. Duszpasterstwo Służby Zdrowia: 23 I 2024 r., godz. 19.00, Wyższe Seminarium
    Duchowne w Łodzi, ul. Św. Stanisława Kostki 14.

18. Orszak Trzech Króli ponownie przejdzie ulicą Piotrkowską. W Uroczystość Objawienia Pańskiego (6 stycznia) o godz. 11.00 kard. Grzegorz Ryś będzie sprawował Eucharystię w parafii pw. Zesłania Ducha Świętego w Łodzi. Po Mszy św. z Placu Wolności wyruszy ulicą Piotrkowską radosny korowód kolędników. Na zakończenie, na placu katedralnym, czeka nas kolędowanie z zespołem „ENEJ”. Orszak związany jest z akcją charytatywną „Dar dla Nowonarodzonego”, jej celem jest zbudowanie placu zabaw dla dzieci z Domu Dziecka „Ochronka Bałucka”. Dary można przekazywać już teraz za pomocą strony internetowej Caritas Archidiecezji Łódzkiej oraz strony www.orszakwlodzi.pl(szczegóły na plakatach).
Po orszaku Trzej Królowie przekażą zebrane dary potrzebującym dzieciom.