Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – Niedziela Palmowa (24.03.2024 r.)  

1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Palmową Męki Pańskiej, która rozpoczyna uroczysty obchód Wielkiego Tygodnia. Jego najważniejszym punktem będzie Święte Triduum Paschalne upamiętniające wydarzenia od Ostatniej Wieczerzy po chwalebny dzień Zmartwychwstania Pańskiego. Zapraszamy do wspólnego przeżywania liturgii Wielkiego Tygodnia. Dziś o godz. 17.30 ostatnie Gorzkie Żale z nauką pasyjną.

2. W Wielki Czwartek zapraszamy na Mszę św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 sprawowaną przez nas, kapłanów tej parafii. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. Tego dnia dziękować będziemy Panu Jezusowi za dar Eucharystii i kapłaństwa. Po hymnie „Chwała na wysokości Bogu” milkną dzwony i organy, a po Komunii Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ołtarza adoracji, zwanego ciemnicą. Za pobożne odmówienie hymnu „Sław języku tajemnicę” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. W Wielki Piątek wspominamy śmierć Pana Jezusa na krzyżu. Tego dnia nie sprawuje się Mszy Świętej. Obowiązuje nas post ścisły, zarówno jakościowy jak i ilościowy (całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i tylko trzy posiłki w ciągu całego dnia, w tym jeden do syta). Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy od godz. 10.00 do godz. 18.00. O  godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i I dzień nowenny przed świętem Miłosierdzia Bożego. O godz. 18.00 odbędzie się Liturgia Męki Pańskiej, a na jej zakończenie przeniesiemy Pana Jezusa do grobu. Za pobożne uczestnictwo w liturgii Wielkiego Piątku połączone z adoracją Krzyża również można uzyskać odpust zupełny. 

4. W Wielką Sobotę adorujemy Pana Jezusa w grobie, od godz. 8.00 do godz. 20.00. Od godz. 8.00 do 15.00 święcimy pokarmy w kościele. Poświęcenie pokarmów w świetlicy na Michałowie o godz. 10.00. O godz. 15.00 Korona do Miłosierdzia Bożego i II dzień nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 20.00 od poświęcenia ognia przed kościołem. Przynieśmy ze sobą świece, by uroczyście odnowić przyrzeczenie chrztu świętego w czasie liturgii. Na zakończenie Wigilii Paschalnej odbędzie się procesja rezurekcyjna. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkie grupy parafialne, szczególnie całą asystę. Nie będzie rezurekcji o godz. 6.00 rano w Niedzielę Wielkanocną.

5. Msze Święte w Wielkanoc i w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 8.00, 10.00, 11.30 i 18.00.

6. We wtorek zakończyliśmy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Poprowadził je w tym roku ks. Damian Stachera doktorant Papieskiego Instytutu Biblijnego “Biblicum” w Rzymie. Dziękujemy wszystkim za udział w tych rekolekcjach, a ks. Damianowi za głębokie nauki rekolekcyjne. Wierzymy, że przyniosą one błogosławione owoce.

7.  Sprawy kancelaryjne prosimy załatwiać do Wielkiej Środy. Od Wielkiego Czwartku do wtorku po Wielkanocy kancelaria parafialna będzie nieczynna.

8.  Również wszystkich chętnych do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania zapraszamy do środy włącznie podczas Mszy św.

9. Jałmużnę  wielkopostną, czyli swój pieniężny dar serca możemy złożyć do skrzynki przy krzyżu adoracji. Niech to będzie naprawdę dar serca dla tych, którzy bardzo potrzebują naszej pomocy!

10. Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego kościoła. Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnim tygodniu na kwiaty do grobu Bożego. Swój dar na kwiaty można złożyć osobiście w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

11. Forum Ruchów Katolickich w Piotrkowie Tryb. zaprasza do uczestnictwa w Misterium Męki Pańskiej ulicami naszego miasta. Nabożeństwo rozpocznie się w Wielką Środę 27 marca o godz. 19.00 przed kościołem Najświętszego Serca Jezusowego.

12. Parafia pw. św. Jana Pawła II zaprasza na Marsz Papieski: 2.04.2024 r. w 19 rocznicę śmierci Jana Pawła II.  Msza św. o godz. 20.00 w kaplicy (ul. Kostromska 50a), a po niej Marsz Papieski. Zakończenie o 21.37 przy pomniku św. Jana Pawła II. Prosimy o zabranie świec. 

13. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie nowego numeru „Niedzieli”.

14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg wezwał do wieczności:

-śp. Barbarę Rogowską z ul. Lelewela

Duszę zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu. “Wieczny odpoczynek racz im dać Panie“…. 

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

15. Rekolekcje Wielkopostne dla Łodzi prowadzone przez kard. Grzegorza Rysia rozpoczną się 24 marca w kościele oo. Jezuitów (ul. Sienkiewicza 60). Nauki rekolekcyjne będą głoszone od niedzieli do wtorku podczas Mszy św. o godz. 18.00, po której nastąpi konferencja.

16. Duszpasterstwo Akademickie „Węzeł” obchodzi Jubileusz 60-lecia swojego istnienia. Z tej racji zapraszamy na Msze św. pod przewodnictwem kard. Grzegorza Rysia sprawowaną Nw niedzielę 7 kwietnia o godz.19.00 w kościele pw. św. Teresy w Łodzi. Natomiast w sobotę 13 kwietnia odbędzie się spotkanie studentów, absolwentów oraz byłych duszpasterzy. Organizatorzy zapraszają wszystkich związanych na przestrzeni lat z DA „Węzeł”. Więcej szczegółów na stronie: https://wezel.pl lub przez email: absolwenci.wezel@gmail.com.