Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – Niedziela Palmowa (2.04.2023 r.)

  1. Rozpoczynamy Wielki Tydzień – wspomnienie Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa. Także dziś I niedziela miesiąca – o godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu, o 17:30 ostatnie Gorzkie Żale z nauką pasyjną, a po Mszy Św. o 18:00 zmiana tajemnic Różańca Rodziców za Dzieci.

2. Przed nami Triduum Paschalne, które rozpoczniemy w Wielki Czwartek o godz. 18:00 Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej sprawowaną przez nas, kapłanów tej parafii. Tego dnia dziękować będziemy Panu Jezusowi za dar Eucharystii i kapłaństwa. Po Mszy Św. przeniesiemy Najświętszy Sakrament do tzw. ciemnicy czyli kaplicy przechowania i adoracji. 

3. W Wielki Piątek wspominamy śmierć Pana Jezusa na krzyżu. Tego dnia nie sprawuje się Mszy Świętej. Obowiązuje nas post ścisły, zarówno jakościowy jak i ilościowy. Będziemy mogli adorować Pana Jezusa w ciemnicy od godz. 8:30 do godz. 18:00. O godz. 8:30 zapraszamy na Liturgię Godzin, o 15:00 – na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i I dzień nowenny przed świętem Miłosierdzia Bożego. O 18:00 odbędzie się Liturgia Męki Pańskiej, a na jej zakończenie przeniesiemy Pana Jezusa do grobu.

Tego też dnia przypada I piątek miesiąca. Chorych odwiedzimy najpierw w hospicjum, a od godz. 9:00 po domach. Odwiedzimy też osoby, które z racji Wielkanocy pragną się wyspowiadać i przyjąć Komunię Św. Prosimy o zgłaszanie takich osób do czwartku w zakrystii lub kancelarii. Uwaga! Nie będzie tego dnia spowiedzi, a wszystkich chętnych zapraszamy na spowiedź do środy włącznie podczas Mszy Świętych. Komunię Św. pierwszo piątkową będzie można przyjąć tylko podczas nabożeństwa o godz. 18:00.

4. W Wielką Sobotę adorujemy Pana Jezusa w grobie, od godz. 7:30 do 20:00. O 7:30 Liturgia Godzin, a od godz. 8:00 do 15:00 święcimy pokarmy w kościele. Poświęcenie pokarmów w świetlicy na Michałowie o godz. 10:00. O 15:00 II dzień nowenny przed świętem Miłosierdzia Bożego. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 20:00 od poświęcenia ognia przed kościołem. Przynieśmy ze sobą świece, by uroczyście odnowić przyrzeczenie chrztu świętego w czasie liturgii. Na zakończenie Wigilii Paschalnej odbędzie się procesja rezurekcyjna. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkie grupy parafialne, szczególnie całą asystę. Nie będzie rezurekcji o 6:00 rano w Niedzielę Wielkanocną.

5. Msze Święte w Wielkanoc i w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 8, 10, 11:30 i 18:00.

6. Forum Ruchów Katolickich w Piotrkowie Tryb. zaprasza do uczestnictwa w Misterium Męki Pańskiej ulicami naszego miasta. Nabożeństwo rozpocznie się w Wielką Środę 5 kwietnia o godz. 19:00 przed kościołem Najświętszego Serca Jezusowego.

7. Sprawy kancelaryjne prosimy załatwiać do Wielkiej Środy. Od Wielkiego Czwartku do wtorku po Wielkanocy kancelaria parafialna będzie nieczynna.

8. Jałmużnę  wielkopostną, czyli swój pieniężny dar serca możemy złożyć do skrzynki przy krzyżu adoracji. Niech to będzie naprawdę dar serca dla tych, którzy bardzo potrzebują naszej pomocy!

9. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie nowego numeru „Niedzieli”.

10. Jałmużnę  wielkopostną, czyli swój pieniężny dar serca możemy złożyć do skrzynki przy krzyżu adoracji. Niech to będzie naprawdę dar serca dla tych, którzy bardzo potrzebują naszej pomocy!

11. Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego kościoła. Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnim tygodniu na kwiaty do grobu Bożego: za te złożone bezimiennie i za ofiary: od Różańca Rodziców za Dzieci – 500 zł., od filii Bractwa NMP KKP – 300 zł. Swój dar na kwiaty można złożyć osobiście w zakrystii.

Sprawozdanie z prac prowadzonych aktualnie w Kościele ks. proboszcz przedstawi w III niedzielę kwietnia: 16-go. Wtedy też ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na prace gospodarcze w kościele.

12. Marsz Pamięci św. Jana Pawła II odbędzie się w niedzielę 2 kwietnia. Początek o godz. 20:45 przy kaplicy parafii św. Jana Pawła II na ul. Polnej/Kostromskiej, a zakończenie o 21:37 przy pomniku Ojca Świętego przy parku na ul. Słowackiego. Organizatorzy proszą o zabranie z sobą świec.

13. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie się w tegoroczne rekolekcje wielkopostne.

14. Nasza parafianka, pani Jolanta, przygotowała ozdoby wielkanocne. Można je nabyć – i tym samym ją wesprzeć – przy wyjściu z kościoła.

15. Modlitwą otaczamy naszych parafian, których Pan w ostatnim czasie wezwał do siebie.