Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – Niedziela Chrztu Świętego (07.01.2024 r.)

1. Dzisiejszą Niedzielą Chrztu Pańskiego kończy się okres Bożego Narodzenia. W atmosferze bożonarodzeniowej pozostaniemy jednak aż do 2 lutego, czyli święta Ofiarowania Pańskiego. Od jutra rozpoczynamy w liturgii Kościoła okres zwykły, w którym przeważać będzie zielony kolor szat liturgicznych.

2. Dziś jeszcze zapraszamy do naszego kościoła na koncert kolęd. Występują: “Piotrkowskie Dudki”, Zespół Ludowy Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Piotrkowie Trybunalskim oraz ”PIOTRKOWIANIE” — Zespół Ludowy ziemi Piotrkowskiej.  Koncert odbędzie się o godz. 16:00.

3. Także dziś z racji na I Niedzielę miesiąca o godz. 17.30 “Różaniec rodziców za dzieci”, a po Mszy św. wieczornej zmiana tajemnic różańcowych.

4. Odnowa w Duchu Świętym “Nazaret” i o. Andrzej Lemiesz SJ zapraszają na Mszę świętą z modlitwą o uzdrowienie do Sanktuarium MB Trybunalskiej w najbliższy wtorek o godz. 18.30.

5. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie opłatkowe Koła Różańcowego z miasta (salka parafialna), o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe (bez procesji) i wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.

6. Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego Kościoła.

7. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie “Niedzieli”.

8. Trwają nasze odwiedziny duszpasterskie zwane „kolędą”. Bardzo dziękujemy rodzinom i osobom, które nas już przyjęły.  Z racji na kolędę Msze św. w naszym Kościele będą sprawowane w dni powszednie o 8.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 17.00. Natomiast brewiarz środowy, “Różaniec Rodziców za Dzieci” i czwartkowa adoracja Pana Jezusa będą tradycyjnie o godz. 17.30.

9. W czasie trwania kolędy kancelaria parafialna będzie nieczynna, a pilne sprawy prosimy zgłaszać w zakrystii po Mszach Św. o godz. 8.00 i 18.00.

10. W zakrystii znajduje się poświęcona woda, którą można wziąć na wizytę kolędową.

11. Ofiary składane z racji kolędy przeznaczona są na prace remontowe w naszym kościele.

12. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie “Niedzieli”.

13. Modlitwą otaczamy naszych bliskich zmarłych – “Wieczny odpoczynek racz im dać Panie”…

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

14. Dni Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: Będziesz miłował Pana, swego Boga…,
a swego bliźniego jak siebie samego
(Łk 10,27) będą trwały w naszej archidiecezji od 14
do 30 stycznia
. Ich program znajdziemy w gablocie. W sposób szczególny zapraszamy
21 stycznia o godz. 19.00 do bazyliki archikatedralnej na nabożeństwo ekumeniczne pod przewodnictwem kard. Grzegorza Rysia z udziałem przedstawicieli bratnich Kościołów.

15. Zapraszamy na diecezjalną wigilię środowisk wiejskich pod przewodnictwem bp. Marka Marczaka, która odbędzie się 14 stycznia 2024 r. w Widawie. O godz. 12.00 Msza św.
w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego, godz. 13.30 – spotkanie opłatkowe w Gminnym Ośrodku Kultury.