Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – IV Niedziela Zwykła (30.01)

1. W środę 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Zapraszamy na Msze Święte z obrzędem błogosławieństwa świec o godz. 8:00, 17:00 i 18:00. Tego dnia obchodzić będziemy też Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. To szczególna okazja, by podziękować za łaskę powołania i prosić o nowe powołania do życia radami ewangelicznymi. Ofiary jakie złożymy tego dnia do puszek wychodząc z kościoła, będą przeznaczone na wsparcie zakonów kontemplacyjnych w archidiecezji łódzkiej.

2. W czwartek 3 lutego we wspomnienie św. Błażeja, o 17:00 i 18:00 Msze Św. z błogosławieństwem świecami. Św. Błażej to orędownik w chorobach gardła i strun głosowych.

3. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek, I sobota i I niedziela miesiąca. W I czwartek po Mszy Św. adoracja Najświętszego Sakramentu, nieszpory i modlitwa o nowe powołania.

W I piątek 4 lutego odwiedzimy chorych najpierw w hospicjum, a od 8:30 po domach. Spowiedź od godz. 16:30. Po Mszy Św. o 18:00 adoracja w ciszy i uniżeniu.

W I sobotę 5 lutego o godz. 10:00 zapraszamy mężczyzn na XXXV Męski Różaniec Publiczny, początek przy kościele NSJ, ok. 11:00 Msza Św. u nas w parafii. Z kolei o godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec, medytacja jednej z tajemnic, wprowadzenie do zawierzeń i Msza Św. z zawierzeniami o godz. 18:00.

W I niedzielę 6 lutego o godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu, o 17:30 nabożeństwo różańcowe i o 18:00 Msza Święta. Tej Eucharystii będzie przewodniczył o. Roman Wit OSPPE. Dokona on aktu erygowania pierwszej w Polsce filii bractwa NMP Królowej Korony Polskiej. Do udziału w tym historycznym i bardzo ważnym dla naszej parafii wydarzeniu serdecznie Was zapraszamy. To istotny dzień dla Bractwa NMP KKP, które działa w naszej parafii od 6 lat.

4. Za tydzień „niedziela gospodarcza”. Przedstawimy sprawozdanie z prac prowadzonych aktualnie w kościele. Ofiary, jakie w następną niedzielę zostaną złożone na tacę, przeznaczymy wyłącznie na prace gospodarcze w naszym kościele. Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego kościoła. Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnim tygodniu.

5. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie „Niedzieli”.

6. Do sakramentu małżeństwa pragną przystąpić: Piotr Paweł Szczegociński (kawaler z parafii Rozprza) i Marlena Ewa Sierant (panna z parafii tutejszej).

7. W czwartek 3 lutego rozbieramy dekoracje bożonarodzeniowe w naszym kościele. Bardzo prosimy Was o pomoc i liczymy na nią. Zapraszamy zarówno panów, jak i panie; każde ręce na wagę złota!:) Zapraszamy w czwartek 3 lutego od 9:00 rano.

8. Modlitwą otaczamy naszych parafian, których Pan w ostatnim czasie wezwał do siebie.