Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – IV Niedziela Zwykła (28.01.2024 r.) 

1. Wczoraj zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii zwaną kolędą. Bardzo dziękujemy rodzinom i osobom, które nas przyjęły. Wiele rodzin w wyznaczonym terminie nie mogła nas przyjąć. Osoby i rodziny, które jeszcze pragną zaprosić do swojego domu kapłana, mogą to uczynić umawiając się na konkretny termin. Za tydzień podsumujemy ten szczególny dla nas wszystkich czas.

2. Od jutra wracamy do stałego porządku sprawowania Mszy Świętych w dni powszednie. Msze Święte w tygodniu o godz. 17.00 i 18.00.

3. Również od jutra kancelaria parafialna będzie czynna w normalnych godzinach, czyli: 16.00-17.00.

4. W środę 31 stycznia po Mszy świętej wieczornej o godzinie 18.45 prosimy o pomoc przy rozbieraniu dekoracji bożonarodzeniowych. Każda pomoc potrzebna !!! Każda para rąk na wagę złota !!!

5. W piątek 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Zapraszamy na Msze święte z obrzędem błogosławieństwa świec o godz. 17.00 i 18.00. Prosimy zabrać ze sobą świece. Tego dnia obchodzić będziemy też Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. To szczególna okazja, by podziękować za łaskę powołania i prosić o nowe powołania do życia radami ewangelicznymi. Ofiary jakie złożymy tego dnia do puszek wychodząc z kościoła, będą przeznaczone na wsparcie zakonów kontemplacyjnych w archidiecezji łódzkie.

6. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca:
— I czwartek o godz.  17.30 adoracja Pana Jezusa, litania do św. Jacka i modlitwa o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Tego też dnia parafia NMP Królowej Pokoju zaprasza na “godzinę świętą” — godzinną adorację Najświętszego Sakramentu od 23.00 – 24.00
 w I piątek odwiedzimy chorych najpierw w hospicjum, a potem od godz. 8.30 po domach. Spowiedź w Kościele tego dnia od godz. 16.30.  Po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja w ciszy i uniżeniu do godz. 20.00
 w I sobotę zapraszamy mężczyzn na kolejny Męski Różaniec Publiczny, początek o godz. 10.00 przy Kościele NSJ. Msza św. w naszej w parafii o godz. 11.00. Z kolei o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec, medytacja jednej z tajemnic, wprowadzenie do zawierzeń i Msza św. z zawierzeniami o godz. 18.00
 w I niedzielę o godz. 17.00 adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie; o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe, a po Mszy świętej wieczornej zmiana tajemnic różańcowych “Różańca Rodziców za Dzieci“.

7. Za tydzień niedziela gospodarcza. Ks. Proboszcz przedstawi sprawozdanie z prac aktualnie prowadzonych w kościele, a ofiary złożone tego dnia na tacę będą przeznaczone na prace gospodarcze w naszym kościele.

8. Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego Kościoła.

9. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie “Niedzieli”.

10. Wspólnota Domowego Kościoła oraz Dyrekcja kina “Helios” w Piotrkowie Trybunalskim, serdecznie zapraszają na pokaz specjalny filmu pt. “WANDEA. ZWYCIĘSTWO ALBO ŚMIERĆ” (dostępny tylko na pokazie grupowym). Film odkrywa niesłusznie pokrytą kurzem kartę historii. Jest hołdem dla dzielnego ludu wandejskiego, który dla obrony wolności i wiary poświęcił życie. W 1984 roku św. Jana Paweł II beatyfikował 99 męczenników wandejskich z Angers zamordowanych z nienawiści do wiary. Seans odbędzie się w kinie Helios  29 stycznia 2024 r.  o godz. 18.00. Przewidziano promocyjne ceny biletów.

11. OO. Jezuici zapraszają na kolejny Wieczernik Trybunalski. Nowy cykl konferencji z serii Szkoła Rozeznawania Duchowego zostaje przeniesiony na ostatnią środę miesiąca. Najbliższy Wieczernik w środę 31 stycznia, początek Mszą św. o godz. 17.00, po niej konferencja, którą wygłosi o. Grzegorz Ginter, Rektor Sanktuarium, a po niej krótka modlitwa. 

12. Modlitwą otaczamy naszych bliskich zmarłych – “Wieczny odpoczynek racz im dać Panie”…    

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 

13. Obchody Dnia Życia Konsekrowanego odbędą się w piątek 2 lutego 2024 r. w święto Ofiarowania Pańskiego. W tym dniu o godz. 12.00 w bazylice archikatedralnej Mszy św. przewodniczył będzie bp Ireneusz Pękalski. Do wspólnej modlitwy zapraszamy kapłanów, alumnów seminariów duchownych, osoby życia konsekrowanego oraz wiernych świeckich

14. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi zaprasza na rekolekcje dla młodzieży męskiej (od 15 roku życia) w terminie 2-4 lutego 2024 r. Chętni proszeni są o zgłoszenie się do 1 lutego drogą mailową (seminariumrekolekcjelodz@gmail.com). Początek rekolekcji w piątek o godz. 18.00. Udział w rekolekcjach jest bezpłatny.

15. Duszpasterstwo Rodzin zaprasza małżonków do udziału w Tygodniu Małżeńskim od 9 do 17 lutego. Wydarzenie to zawiera rekolekcje weekendowe dla małżeństw, warsztaty wychowawcze oraz o pielęgnowaniu miłości, dzień otwarty w Archidiecezjalnym Ośrodku Adopcyjnym oraz czas na modlitwę małżeńską. Szczegóły znajdziemy na plakacie i na stronie: www.duszpasterstworodzinlodz.pl