Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – IV Niedziela Wielkanocna – (21.04.2024 r.)  

1. Dziś w czwartą niedzielę Wielkanocną, zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza, przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który w tym roku będzie obchodzony już po raz 61. W Polsce rozpoczyna on Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego, który potrwa od 21 kwietnia do 27 kwietnia pod hasłem „Zróbcie wszystko cokolwiek wam powie mój Syn”.

2. Dziś również III niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 11.30 obowiązkowe spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci I-komunijnych (na salce) i dla nich samych (w kościele). O godz. 16.30 zmiana tajemnic różańcowych Kółka z miasta (w salce), o 17.30 nabożeństwo różańcowe z procesją i wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.

3.  We wtorek, 23 kwietnia, przypada uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski. Zapraszam na Mszę św. o godz. 17.00 i 18.00.

4. W czwartek obchodzimy w kościele św. św. Marka Ewangelisty. W tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. bp Marek Marczak. Pamiętajmy w modlitwie o czcigodnym solenizancie.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.30 odbędzie się kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców.

6. Wspólnota Niewolników Maryi działająca w naszej parafii zaprasza na rekolekcje Oddania się w Niewolę Miłości wg św. Ludwika Grignon de Montfort. Rekolekcje rozpoczną się w niedzielę 28 kwietnia, a zakończą 31 maja br.

7. OO. Jezuici zapraszają na kolejny Wieczernik Trybunalski z cyklu Szkoła Rozeznawania Duchowego. Temat obecnego spotkania: “Taktyka dobrego i złego ducha w naszym życiu”. Wieczernik odbędzie się w środę, 24 kwietnia, początek Mszą Św. o 17.00, po niej konferencja, którą wygłosi o. Grzegorz Ginter, Rektor Sanktuarium.

8.  Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego kościoła. 

9. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie “Niedzieli”.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg wezwał do wieczności:

-śp. Teresa Grzybowska z pl. Czarnieckiego
-śp.  z ul. Wojska Polskiego

Duszę zmarłego oraz bliskich nam zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu. “Wieczny odpoczynek racz im dać Panie“…. 

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

11. Kard. Grzegorz Ryś gorąco zaprasza do rozważania tajemnic zmartwychwstania Chrystusa podczas Ekumenicznej Drogi Światła, która odbędzie się w piątek 10 maja 2024 r. Rozpocznie się ona o godz. 19.30 w Kościele Ewangelicko-Reformowanym w Łodzi (ul. Radwańska 37), następnie przejdzie przed bazylikę archikatedralną i zakończy w Kościele Ewangelicko-Augsburskim Św. Mateusza (ul. Piotrkowska 279/283), gdzie odbędzie się wieczór uwielbienia. Wszyscy proszeni są o zabranie ze sobą świec.

12. Łódzcy Dominikanie oraz Studium Muzyki Kościelnej AŁ zapraszają osoby śpiewające w scholach na Dominikańskie Warsztaty Muzyki Liturgicznej “Sacrum Convivium”, które odbędą się w dniach 24-26 maja br. Warsztaty poprowadzą Urszula Rogala, Rafał Maciejewski i dn Dominik Dubiel SJ. Zapisy rozpoczynają się 21 kwietnia i potrwają do niedzieli 12 maja. Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii dominikanów www.swkrzyz.dominikanie.pl/warsztaty/dwml oraz w wydarzeniu na Facebooku.

13. Ruch Światło-Życie zaprasza do udziału w pieszej pielgrzymce do łódzkich Łagiewnik w intencji trudnych problemów naszego miasta i regionu oraz osób uzależnionych. Pielgrzymka wyruszy z łódzkiej archikatedry 11 maja 2024 r. (sobota) o godz. 9.00 i zakończy się Mszą św. o godz. 13.00 w sanktuarium OO. Franciszkanów. Eucharystii będzie przewodniczył kard. Grzegorz Ryś, który w tym roku będzie również towarzyszył pątnikom w drodze.