Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – IV Niedziela Adwentu (24.12.2023 r.)

1.  Dzisiejszą IV Niedzielą Adwentu kończymy czas naszego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia.

2. Msze św. dzisiaj o godz. 8.00, 10.00, 11.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 18:00. Uroczysta Msza św. zwana “Pasterką“, zostanie odprawiona o godz. 22.00. Po “Pasterce” złożymy sobie życzenia i podzielimy się opłatkiem. Bardzo serdecznie zapraszamy Was do udziału w “Pasterce“. Bądźmy razem w ten wyjątkowy czas!

3. W Boże Narodzenie oraz w II dzień Świąt Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 11.30 i 18.00.

4. W przyszłą niedzielę (31.12) – zakończenie starego roku. Zapraszamy na nabożeństwo dziękczynne o godz. 17.30 i Mszę św. o godz. 18.00.

5. Jutro w uroczystość Bożego Narodzenia podczas wszystkich Mszy świętych małżonkowie będą mieli możliwość odnowić przysięgę małżeńską. Wiem, jaki to dla Was ważny moment, dlatego czynimy to każdego roku w tym szczególnym dniu.

6. Tradycyjne odwiedziny duszpasterskie zwane “Kolędą” rozpoczniemy po Nowym Roku. Odbędą się one w tradycyjnej formie. Plan kolędy podamy w przyszłą niedzielę.

7. Poświęcony opłatek można nabyć w zakrystii.

8. Zakończyliśmy roznoszenie opłatków wśród rodzin naszej parafii. Bardzo dziękujemy osobom, które je roznosiły: panu Lechowi, panu Darkowi, paniom z Michałowa, pani Krysi i panu Szymonowi. Dziękujemy tym, którzy przyjęli opłatek i za ofiary, jakie przy tej okazji złożyliście. Łączna suma ofiar to 8.760 zł., z czego mieszkańcy z Michałowa złożyli 1.720 zł. Ofiary te przeznaczymy na zakup oleju opałowego do ogrzania naszego Kościoła. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim roznoszącym opłatki, jak i ofiarodawcom. Serdeczne Bóg zapłać.

9. Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego Kościoła. Bóg zapłać za ofiary jakie ubiegłej niedzieli złożyliście do puszek na “Fundusz Ochrony Macierzyństwa” im. Stanisławy Leszczyńskiej. 

10. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie “Niedzieli”.

11. Modlitwą otaczamy naszych bliskich zmarłych – “Wieczny odpoczynek racz im dać Panie”…

 

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 

12. Orszak Trzech Króli ponownie przejdzie ulicą Piotrkowską. W Uroczystość Objawienia Pańskiego (6 stycznia) o godz. 11.00 kard. Grzegorz Ryś będzie sprawował Eucharystię w parafii pw. Zesłania Ducha Świętego w Łodzi. Po Mszy św. z Placu Wolności wyruszy ulicą Piotrkowską radosny korowód kolędników. Na zakończenie, na placu katedralnym, czeka nas kolędowanie z zespołem „ENEJ”. Orszak związany jest z akcją charytatywną „Dar dla Nowonarodzonego”, jej celem jest zbudowanie placu zabaw dla dzieci z Domu Dziecka „Ochronka Bałucka”. Dary można przekazywać już teraz za pomocą strony internetowej Caritas Archidiecezji Łódzkiej oraz strony www.orszakwlodzi.pl(szczegóły na plakatach).
Po orszaku Trzej Królowie przekażą zebrane dary potrzebującym dzieciom.