Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – IV Niedziela Adwentu (18.12.2022 r.)

1. Dziś III niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 11:30 obowiązkowe spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci I-komunijnych (na salce) i dla nich samych (w kościele). O godz. 16:30 zmiana tajemnic różańcowych (kółka z miasta) – spotkanie na salce parafialnej, o 17:15 – Koronka do Miłosierdzia Bożego, o 17:30 nabożeństwo różańcowe (bez procesji) i wieczorna Msza Św. o godz. 18:00.

2. Zapraszamy na Roraty. Sprawujemy je codziennie o godz. 7:00 z wyjątkiem niedziel i uroczystości. Przed roratami ma miejsce wspólne śpiewanie „Godzinek” ku czci NMP. Dzieci zapraszamy na roraty w poniedziałki, wtorki i czwartki o godz. 18:00. Zachęcamy do przynoszenia z sobą świec i lampionów.

3. Poświęcony opłatek na stół wigilijny można nabyć w zakrystii i kancelarii parafialnej.

4. Zakończyliśmy roznoszenie opłatków wśród rodzin naszej parafii. Bardzo dziękujemy osobom roznoszącym je: panu Lechowi, panu Darkowi, paniom z Michałowa, pani Krysi, panu Szymonowi. Dziękujemy tym, którzy zechcieli przyjąć opłatek i za ofiary, jakie przy tej okazji złożyliście. Łączna suma ofiar to 8240 zł., z czego mieszkańcy Michałowa złożyli 1520 zł. Zakup opłatków kosztował nas 2000 zł. Zakupiliśmy już 1500 litrów oleju opałowego za kwotę 10200 zł. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim roznoszącym opłatki, jak i ofiarodawcom. Serdeczne Bóg zapłać!

5. Dziękujemy za dostarczone „tytki charytatywne”. Przygotowaliśmy z przyniesionych przez Was darów 20 paczek wypełnionych rozmaitymi produktami. Zostały one przekazane najbardziej potrzebującym rodzinom. Ogromne Bóg zapłać!

6. W sobotę 24.12 Wigilia Bożego Narodzenia. Tego dnia ostatnie już w tym roku Roraty (o 7:00). Nie będzie Mszy Św. o godz. 17 i 18. Uroczysta Msza Św. zwana „Pasterką” zostanie odprawiona o godz. 22:00. Serdecznie zapraszamy do udziału! Przed „Pasterką” poświęcimy nowe figurki do szopki bożonarodzeniowej, zakupione i ofiarowane dla naszego kościoła.

7. W Boże Narodzenie oraz w II dzień Świąt Msze Św. o godz. 8:00, 10:00, 11:30 i 18:00.

8. Po świętach (w środę 28.12) rozpoczniemy tradycyjne odwiedziny duszpasterskie zwane „kolędą”. Możemy już dziś ogłosić, że odbędą się one w tradycyjnej, „przedpandemicznej” formie, choć będziemy Was prosić o jedną rzecz. Szczegóły i program „kolędy” podamy w Boże Narodzenie.

9. Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego kościoła. Bóg zapłać za kolejne ofiary złożone przez Was na zakup figury Matki Bożej Różańcowej i zagospodarowanie pod nią terenu. Dziękujemy też za ofiary złożone na Fundusz Ochrony Macierzyństwa.

10. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie „Niedzieli”. W najnowszym numerze znajdziemy artykuł o stuleciu naszej parafii, a także śpiewnik kolędowy. Świąteczna „Niedziela” będzie dostępna w następną niedzielę.

11. Modlitwą otaczamy naszych parafian, których Pan w ostatnim czasie wezwał do siebie.