Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – III Niedziela Zwykła (21.01.2024 r.)

1. Dziś III niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 11.30 obowiązkowe spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci I-komunijnych (salka parafialna).

2. Zapraszamy dzisiaj do naszego kościoła o godz. 16.00 na wyjątkowe wydarzenie. Będzie to koncert Laureatów XVIII Festiwalu Kolęd i Pastorałek – “Kolęda Pieśnią Zgody. Po koncercie będzie miało miejsce odczytanie protokołu jury oraz wręczenie nagród dla laureatów. Organizatorem tego wyjątkowego festiwalu w wykonaniu młodzieży i dzieci jest SP nr 8 w Piotrkowie Trybunalskim oraz Miejski Ośrodek Kultury w Piotrkowie Trybunalskim. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym koncercie.

3. Dzisiaj obchodzimy Dzień Babci, a jutro Dzień Dziadka. Składając im serdeczne życzenia pamiętajmy o modlitwie w ich intencji . Zmarłych dziadków i babcie polecajmy miłosierdziu Bożemu!

4. Trwają Dni Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: Będziesz miłował Pana, swego Boga …,a swego bliźniego jak siebie samego (Łk 10,27) będą trwały w naszej archidiecezji od 14 do 30 stycznia. W naszym mieście spotkanie ekumeniczne odbędzie się w kościele “Farnym” – 25 stycznia o godz. 18.00.

5. Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego Kościoła.

6. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie “Niedzieli”.

7. Trwają nasze odwiedziny duszpasterskie zwane „kolędą”. Bardzo dziękujemy rodzinom i osobom, które nas już przyjęły.  Z racji na kolędę Msze św. w naszym Kościele będą sprawowane w dni powszednie o 8.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 17.00. Natomiast brewiarz środowy, “Różaniec Rodziców za Dzieci” i czwartkowa adoracja Pana Jezusa będą tradycyjnie o godz. 17.30.

8. W czasie trwania kolędy kancelaria parafialna będzie nieczynna, a pilne sprawy prosimy zgłaszać w zakrystii po Mszach Św. o godz. 8.00 i 18.00.

9. W zakrystii znajduje się poświęcona woda, którą można wziąć na wizytę kolędową.

10. Ofiary składane z racji kolędy przeznaczona są na prace remontowe w naszym kościele.

11. Modlitwą otaczamy naszych bliskich zmarłych – “Wieczny odpoczynek racz im dać Panie”…  

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

12. Dni Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: Będziesz miłował Pana, swego Boga…,a swego bliźniego jak siebie samego (Łk 10, 27) trwają w naszej archidiecezji od 14 do 30 stycznia. Ich program znajdziemy w gablocie. W sposób szczególny zapraszamy 21 stycznia o godz. 19.00 do bazyliki archikatedralnej na nabożeństwo ekumeniczne pod przewodnictwem kard. Grzegorza Rysia z udziałem przedstawicieli bratnich Kościołów.

13. Zapraszamy na ogólnopolskie obchody XXIV Dnia Islamu w Kościele katolickim pod hasłem: Chrześcijanie i muzułmanie: promotorzy miłości i przyjaźni, które odbędą się w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi 26 stycznia 2024 r. o godz. 16.00. Po wysłuchaniu muzyki Orientu oraz odczytaniu fragmentów Ksiąg Świętych – Biblii i Koranu nastąpi dwugłos chrześcijańsko-muzułmański, po którym zanoszone będą modlitwy: muzułmańska modlitwa spontaniczna „du’a” i chrześcijańska modlitwa wiernych zakończona modlitwą „Ojcze nasz”.

14. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi zaprasza na rekolekcje dla młodzieży męskiej (od 15 roku życia) w terminie 2-4 lutego 2024 r. Chętni proszeni są o zgłoszenie się do 1 lutego drogą mailową (seminariumrekolekcjelodz@gmail.com). Początek rekolekcji
w piątek o godz. 18.00. Udział w rekolekcjach jest bezpłatny.

15. Archidiecezjalny Ośrodek Katechumenalny przygotowuje dorosłych do przyjęcia sakramentów inicjacji chrześcijańskiej: chrztu, bierzmowania, Eucharystii oraz do sakramentu małżeństwa. Spotkania przygotowujące do bierzmowania rozpoczną się 2 lutego, a seminarium do małżeństwa 26 lutego 2024 r. Więcej informacji na stronie: www.katechumenat-lodz.blogspot.com