Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – III Niedziela Wielkanocna – (14.04.2024 r.)  

1. Dziś przeżywamy w Kościele katolickim III Niedzielę Wielkanocną. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski prosi, aby dzisiejszą niedzielę uczynić dniem szczególnej modlitwy w obronie życia poczętego. “Proszę, aby we wszystkich kościołach w Polsce, na każdej Mszy Świętej, modlić się w tej intencji.” – napisał w Apelu o modlitwę w intencji ochrony życia osób nienarodzonych abp Tadeusz Wojda SAC. Włączmy się całym sercem w żarliwą modlitwę w tej intencji. 

2. Za tydzień III niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 11.30 obowiązkowe spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci I-komunijnych (na salce) i dla nich samych (w kościele). O godz. 16.30 zmiana tajemnic różańcowych Kółka z miasta (w salce), o 17.30 nabożeństwo różańcowe i wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.

3. Wspólnota Niewolników Maryi działająca w naszej parafii zaprasza na rekolekcje Oddania się w Niewolę Miłości wg św. Ludwika Grignon de Montfort. Rekolekcje rozpoczną się w niedzielę 28 kwietnia, a zakończą 31 maja br.

4. Bardzo dziękujemy osobom, które zajęły się rozebraniem dekoracji ciemnicy i grobu Pańskiego oraz zadbały o czystość Kościoła.

5.  Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego kościoła. Bóg zapłać za ofiary złożone do skarbonek „Caritasu”  z jałmużną wielkopostną. Skarbonki można jeszcze przynieść w tym tygodniu do zakrystii.

6. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie “Niedzieli”.

7. Modlitwą otaczamy naszych bliskich zmarłych – “Wieczny odpoczynek racz im dać Panie“…. 

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 

8. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją wiarę i relacje we wspólnocie Kościoła na nowy cykl spotkań ALPHA, który rozpocznie się we wtorek 16 kwietnia o godz. 19.00 w Centrum Służby Rodzinie w Łodzi (ul. Broniewskiego 1a).(Alpha to cykl spotkań prezentujących przesłanie chrześcijaństwa w sposób przystępny i nie wywierający presji. Jest to miejsce, w którym można dzielić się swoimi przemyśleniami i odkrywać sens życia.)

9. Ruch Światło-Życie zaprasza do udziału w pieszej pielgrzymce do łódzkich Łagiewnik w intencji naszego miasta i regionu oraz osób uzależnionych. Pielgrzymka wyruszy z łódzkiej archikatedry 11 maja 2024 r. (sobota) o godz. 9.00 i zakończy się Mszą św. o godz. 13.00 w sanktuarium OO. Franciszkanów. Eucharystii będzie przewodniczył kard. Grzegorz Ryś, który w tym roku będzie również towarzyszył pątnikom w drodze.

10. Siostry Antonianki zapraszają na spotkanie dla Mam w stanie błogosławionym w niedzielę 21 kwietnia o godz. 9.30 do domu przy ul. Janosika 141w Łodzi. Spotkanie poprowadzi: ks. Marcin Pietrzyk, położna Anna Krawczyk oraz Siostry. Prosimy o kierowanie zgłoszeń pod adres: antonianki@wp.pl lub na nr tel. 881 675 250.