Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – III Niedziela Adwentu (17.12.2023 r.)

1. Dziś III Niedziela Adwentu zwana „Gaudete!”, czyli: „Radujcie się!”. Ma ona odnowić w nas świadomość i radość z tego, że Bóg jest blisko nas, że już za chwilę będziemy obchodzić pamiątkę narodzenia Jezusa Chrystusa, którego przyjście przyniosło nam odkupienie, a więc dar życia wiecznego.

2. Po Mszy św. o godz. 11.30 obowiązkowe spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci I-komunijnych. O godz. 16.30 zmiana tajemnic różańcowych (kółka z miasta) – spotkanie na salce, o godz.17.30 nabożeństwo różańcowe z procesją wewnątrz kościoła i wieczorna Msza św. o godz. 18.00.

3. Dziś we wszystkich parafiach naszej archidiecezji odbywa się zbiórka ofiar do puszek, przeznaczona na “Fundusz Ochrony Macierzyństwa” im. Stanisławy Leszczyńskiej. Zachęcamy gorąco do wsparcia tego wyjątkowego Dzieła Pomocy, możemy to uczynić składając swój dar przy wyjściu z Kościoła.

4. Poświęcony opłatek można nabyć w zakrystii i kancelarii parafialnej.

5. Służba liturgiczna ołtarza naszej parafii (lektorzy i ministranci) przygotowała sianko na stół wigilijny. Poświęcone sianko można nabyć wychodząc z kościoła.

6. Zapraszamy na Msze święte wotywne o Matce Bożej, tzw. „Roraty”. Sprawujemy je codziennie o godz. 7.00 z wyjątkiem niedziel. Przed roratami wspólne śpiewanie „Godzinek” ku czci NMP. Dzieci zapraszamy na roraty w poniedziałki i czwartki o godz. 18.00. Zachęcamy do przynoszenia z sobą świec i lampionów.

7. Przyszła IV Niedziela Adwentu to jednocześnie Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. w przyszłą niedzielę o godz.: 8.00, 10.00 i 11.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Nie będzie też spotkania dla kandydatów do bierzmowania. Uroczysta Msza św. zwana “Pasterką“, zostanie odprawiona o godz. 22.00. Po “Pasterce” złożymy sobie życzenia i podzielimy się opłatkiem. Bardzo serdecznie zapraszamy Was do udziału w “Pasterce“.

8. Dziękujemy za dostarczone przez Was “tytki charytatywne“. Przygotowaliśmy z przyniesionych darów 17 paczek wypełnionych rozmaitymi produktami. Zostały one przekazane potrzebującym rodzinom. Sprawiliście tym ludziom ogromną radość i daliście nadzieję, że nie są sami. Ogromne Bóg zapłać!

9. W kruchcie oraz przy wejściu od strony parkingu, będzie można nabyć ozdoby bożonarodzeniowe ręcznie przygotowane przez naszą parafiankę p. Jolantę. Na pewno sprawią radość obdarowanym, a zyskane fundusze wspomogą leczenia p. Jolanty.

10. Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego Kościoła. Bóg zapłać za ofiary jakie ubiegłej Niedzieli złożyliście do puszek jako “Pomoc Kościołowi na Wschodzie“.

11. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie “Niedzieli”.

12. Rodziny osób chorych lub starszych, które pragną odbyć spowiedź i przyjąć Komunię Św. w domu, prosimy o zgłaszanie w zakrystii albo w kancelarii parafialnej.

13. Prezydent Miasta Krzysztof Chojniak zaprasza na przedświąteczne spotkanie mieszkańców naszego miasta, w czasie którego będziemy mogli sobie złożyć wzajemnie świąteczne życzenia, spróbować tradycyjnych świątecznych potraw, słuchając jak kolędują piotrkowscy wokaliści. To spotkanie odbędzie się dzisiaj o godz. 16.00. Wcześniej rozpocznie się okolicznościowy jarmark, któremu towarzyszyć będzie wiele dodatkowych atrakcji.

14. Modlitwą otaczamy naszych bliskich zmarłych – “Wieczny odpoczynek racz im dać Panie”…

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 

15. Orszak Trzech Króli ponownie przejdzie ulicą Piotrkowską. W Uroczystość Objawienia Pańskiego (6 stycznia) o godz. 11.00 kard. Grzegorz Ryś będzie sprawował Eucharystię
w parafii pw. Zesłania Ducha Świętego w Łodzi. Po Mszy św. z Placu Wolności wyruszy ulicą Piotrkowską radosny korowód kolędników. Na zakończenie, na placu katedralnym, czeka nas kolędowanie z zespołem „ENEJ”. Orszak związany jest z akcją charytatywną „Dar dla Nowonarodzonego”, jej celem jest zbudowanie placu zabaw dla dzieci z Domu Dziecka „Ochronka Bałucka”. Dary można przekazywać już teraz za pomocą strony internetowej Caritas Archidiecezji Łódzkiej oraz strony www.orszakwlodzi.pl(szczegóły na plakatach).
Po orszaku Trzej Królowie przekażą zebrane dary potrzebującym dzieciom.

16. Rekolekcje adwentowe dla Łodzi prowadzone przez kard. Grzegorza Rysia odbędą się w archikatedrze od 17 do 19 grudnia: niedziela – Msza św. z homilią, godz. 19.00, poniedziałek i wtorek – Msza św. z homilią i konferencją, godz. 18.00.