Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – III Niedziela Adwentu (11.12.2022 r.)

  1. Dziś III Niedziela Adwentu zwana „Gaudete!”, czyli: „Radujcie się!”. Ma ona odnowić w nas świadomość i radość z tego, że Bóg jest blisko nas, że już za chwilę będziemy obchodzić pamiątkę narodzenia Jezusa Chrystusa, którego przyjście przyniosło nam odkupienie, a więc dar życia wiecznego.

2. Zapraszamy na Roraty. Sprawujemy je codziennie o godz. 7:00 z wyjątkiem niedziel i uroczystości. Przed roratami ma miejsce wspólne śpiewanie „Godzinek” ku czci NMP. Dzieci zapraszamy na roraty w poniedziałki, wtorki i czwartki o godz. 18:00. Zachęcamy do przynoszenia z sobą świec i lampionów.

3. Adwentowy Dzień Skupienia połączony z adoracją Najświętszego Sakramentu i spowiedzią będziemy przeżywać w naszej parafii w sobotę 17 grudnia. Tego dnia spowiedź podczas Rorat oraz od godz. 9 do 11, a po południu od 16 do 18:30 (w godzinach spowiedzi będzie adoracja NS). Zapraszamy i zachęcamy – nie odkładajmy spowiedzi na ostatni moment!

4. Poświęcony opłatek na stół wigilijny można nabyć w zakrystii i kancelarii parafialnej. Nadal jeszcze osoby, które mają pisemne upoważnienie ks. proboszcza, roznoszą opłatek do Waszych domów.

5. Za tydzień III niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 11:30 obowiązkowe spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci I-komunijnych (na salce) i dla nich samych (w kościele). O godz. 16:30 zmiana tajemnic różańcowych (kółka z miasta) – spotkanie na salce parafialnej, o 17:15 – Koronka do Miłosierdzia Bożego, o 17:30 nabożeństwo różańcowe z procesją wewnątrz kościoła i wieczorna Msza Św. o godz. 18:00.

6. Na Mszę Św. z modlitwą o uzdrowienie zapraszają we wtorek 13.12 o godz. 18:30 ojcowie jezuici, a w środę 14.12 o godz. 19:00 piotrkowska „Fara”. U „Fary” będzie o. Józef Witko.

7. Dziś we wszystkich naszej archidiecezji odbywa się zbiórka ofiar do puszek, przeznaczona na Fundusz Ochrony Macierzyństwa. Zachęcamy do wsparcia tego funduszu; możemy to uczynić składając swój dar przy wyjściu z kościoła.

8. Dziś jeszcze zapraszamy na spotkanie kandydatów do przyjęcia bierzmowania i ich rodziców. O 16:00 spotkanie dla rodziców, o 16:30 dla uczniów z kl. 7-ych, o 17:00 – z kl. 8-ych, a o 17:30 – dla uczniów z kl. I liceum. Msza Święta dla wszystkich o 18:00. Pragniemy uczulić na fakt, że kończą się już zapisy kandydatów na bierzmowanie. Rodziców z kolei bardzo prosimy o uczęszczanie na spotkania!

9. Pan prezydent Krzysztof Chojniak zaprasza na jarmark przedświąteczny dla mieszkańców naszego miasta. Impreza rozpocznie się o 12:00 na Rynku Trybunalskim koncertem kolęd w wykonaniu Arki Noego. Będzie okazja do wzięcia udziału w kiermaszu i konkursach, a pan prezydent złoży wszystkim mieszkańcom świąteczne życzenia. Zapraszamy!

10. Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego kościoła. Bóg zapłać za kolejne ofiary złożone przez Was na zakup figury Matki Bożej Różańcowej i zagospodarowanie pod nią terenu.

11. Osobom, które w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP oddały się w Niewolę Miłości serdecznie dziękujemy za złożoną w darze ofiarę w wysokości 2120 zł. Bóg zapłać!

12. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie „Niedzieli”.

13. Modlitwą otaczamy naszych parafian, których Pan w ostatnim czasie wezwał do siebie.