Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – II Niedziela Zwykła (14.01.2024 r.)

 

1. Dzisiaj o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie opłatkowe Koła Różańcowego z miasta (salka parafialna). O godz. 16.30 zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe bez procesji i wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.

2. Rozpoczynamy dziś Dni Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: Będziesz miłował Pana, swego Boga …,a swego bliźniego jak siebie samego (Łk 10,27) będą trwały w naszej archidiecezji od 14 do 30 stycznia. W naszym mieście spotkanie ekumeniczne odbędzie się w kościele “Farnym” – 25 stycznia o godz. 18.00.

3. Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego Kościoła.

4. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie “Niedzieli”.

5. Za tydzień III niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 11.30 obowiązkowe spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci I-komunijnych (salka parafialna).

6. Również w przyszłą niedzielę zapraszamy do naszego kościoła o godz. 16.00 na wyjątkowe wydarzenie. Będzie to koncert Laureatów XVIII Festiwalu Kolęd i Pastorałek – “Kolęda Pieśnią Zgody. Po koncercie będzie miało miejsce odczytanie protokołu jury oraz wręczenie nagród dla laureatów. Organizatorem tego wyjątkowego festiwalu w wykonaniu młodzieży i dzieci jest SP nr 8 w Piotrkowie Trybunalskim oraz Miejski Ośrodek Kultury w Piotrkowie Trybunalskim. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym koncercie.

7. W piątek 19.01 swoje imieniny obchodzi nasz ksiądz proboszcz Mariusz Jersak.  Serdecznie zapraszamy Was na Mszę Świętą w jego intencji o godz. 18.00. Pamiętajmy tego dnia (choć nie tylko wtedy!) o modlitwie za Niego, prośmy o błogosławieństwo Boże, opiekę Maryi i siły potrzebne do posługi w naszej parafii.

8. Trwają nasze odwiedziny duszpasterskie zwane „kolędą”. Bardzo dziękujemy rodzinom i osobom, które nas już przyjęły.  Z racji na kolędę Msze św. w naszym Kościele będą sprawowane w dni powszednie o 8.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 17.00. Natomiast brewiarz środowy, “Różaniec Rodziców za Dzieci” i czwartkowa adoracja Pana Jezusa będą tradycyjnie o godz. 17.30.

9. W czasie trwania kolędy kancelaria parafialna będzie nieczynna, a pilne sprawy prosimy zgłaszać w zakrystii po Mszach Św. o godz. 8.00 i 18.00.

10. W zakrystii znajduje się poświęcona woda, którą można wziąć na wizytę kolędową.

11. Ofiary składane z racji kolędy przeznaczona są na prace remontowe w naszym kościele.

12. Modlitwą otaczamy naszych bliskich zmarłych – “Wieczny odpoczynek racz im dać Panie”…  

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 

13. Dni Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: Będziesz miłował Pana, swego Boga…, a swego bliźniego jak siebie samego (Łk 10, 27) będą trwały w naszej archidiecezji od 14 do 30 stycznia. Ich program znajdziemy w gablocie. W sposób szczególny zapraszamy 21 stycznia o godz. 19.00 do bazyliki archikatedralnej na nabożeństwo ekumeniczne pod przewodnictwem kard. Grzegorza Rysia z udziałem przedstawicieli bratnich Kościołów. 15. „Szalom/Pokój – Dar Boga” to hasło kolejnego Dnia Judaizmu w Kościele Katolickim, który będziemy obchodzić 16 stycznia w specjalnie przygotowanym namiocie postawionym na miejscu synagogi przy ul. Zgierskiej 27. O godz. 19.00 dwugłos zatytułowany: Judaizm i chrześcijaństwo o wojnie z rabinem Dawidem Szychowskim i kard. Grzegorzem Rysiem, o godz. 20.15 – liturgia Słowa, po której będzie poczęstunek. 16. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi zaprasza na rekolekcje dla młodzieży męskiej (od 15 roku życia) w terminie 2-4 lutego 2024 r. Chętni proszeni są o zgłoszenie się do 1 lutego drogą mailową (lodz.wsd@gmail.com) lub telefonicznie (42 664 88 88). Początek rekolekcji w piątek o godz. 16.00. Udział w rekolekcjach jest bezpłatny. 17.