Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – II Niedziela Wielkiego Postu (5.03.2023 r.)

1. Dzisiejsza II Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela „Ad Gentes”, jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Z całego serca wspieramy ich modlitwą, ale dziś wspieramy ich także materialnie, składając swój dar do puszki przy wyjściu z kościoła. Widzimy, jak wiele dobra czynią i jak bardzo potrzebna jest im nasza pomoc.

2. Dziś z racji na I niedzielę o godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu, o 17:30 Gorzkie Żale, o 18:00 Msza Święta, a po niej zmiana tajemnic Różańca Rodziców za Dzieci.

3. W następną niedzielę 12.03 zapraszamy na spotkanie kandydatów do przyjęcia bierzmowania i ich rodziców. O 16:00 spotkanie dla rodziców, o 16:30 dla uczniów z kl. 7-ych, o 17:00 – z kl. 8-ych, a o 17:30 – dla uczniów z kl. I szkół średnich. Msza Święta dla wszystkich o 18:00. Prosimy zarówno młodzież, jak i rodziców o sumienne uczęszczanie na te spotkania.

4. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17:30, a w niedziele o 17:30 na Gorzkie Żale z nauką pasyjną.

5. W piątki Wielkiego Postu Msze Św. w naszym kościele są o godz. 17:00 i 18:30.

6. Jałmużnę  wielkopostną, czyli swój pieniężny dar serca możemy złożyć do skrzynki przy krzyżu adoracji. Niech to będzie naprawdę dar serca dla tych, którzy bardzo potrzebują naszej pomocy!

7. Wychodząc z kościoła można wziąć ze sobą tradycyjną już skarbonkę na jałmużnę wielkopostną (zostało ich jeszcze kilkanaście). Zebrane ofiary będą przeznaczone na pomoc najuboższym mieszkańcom naszej parafii. Wypełnione skarbonki można przynosić do Niedzieli Miłosierdzia Bożego.

8. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie nowego numeru „Niedzieli”.

9. W piątek 10.03 o godz. 17:00 w kawiarence będzie możliwość spotkania z psychologiem, ks. Dominikiem Lubińskim.

10. W środę 8 marca będziemy obchodzić Dzień Kobiet. Otaczamy wszystkie Panie najserdeczniejszą modlitwą przez obliczem Maryi, najpiękniejszej z Kobiet.

11. Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego kościoła.

12. Do sakramentu małżeństwa pragną przystąpić Mateusz Marcin Tomczyński i Irena Izabela Koch, oboje z naszej parafii.

13. Modlitwą otaczamy naszych parafian, których Pan w ostatnim czasie wezwał do siebie.