Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – II Niedziela Wielkiego Postu (25.02.2024 r.) 

1. Dzisiejsza II Niedziela Wielkiego Postu – określana jako Niedziela „Ad Gentes” (łac. ku narodom, ku ludziom) jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W tym roku przeżywać go będziemy pod hasłem: „W Kościele jesteśmy wspólnotą misyjną”. Z całego serca wspieramy ich modlitwą, ale dziś wspieramy ich także materialnie, składając swój dar do puszki przy wyjściu z kościoła. Widzimy, jak wiele dobra czynią i jak bardzo potrzebna jest im nasza pomoc.

2. Dziś po Mszy Św. o godz. 11.30 odbędzie się kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców.

3. Zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17.30, a w niedziele o 17.30 na Gorzkie Żale z nauką pasyjną.

4.  W piątki Wielkiego Postu Msze Św. w naszym kościele będą o godz. 17.00 i 18.30.

5. Jałmużnę  wielkopostną, czyli swój pieniężny dar serca możemy złożyć do skrzynki przy krzyżu adoracji. Niech to będzie naprawdę dar serca dla tych, którzy bardzo potrzebują naszej pomocy!

6. Wychodząc z kościoła można wziąć ze sobą skarbonkę na jałmużnę wielkopostną. Wypełnione skarbonki można przynosić do Niedzieli Miłosierdzia Bożego.

7. W tym tygodniu przypadają I piątek, sobota i niedziela miesiąca:
 w I piątek odwiedzimy chorych najpierw w hospicjum, a potem od godz. 8.30 po domach. Spowiedź w Kościele tego dnia od godz. 16.30.  O godz. 17.30 Droga Krzyżowa, a po Mszy św. o godz. 18.30 adoracja w ciszy i uniżeniu do godz. 20.00
 w I sobotę zapraszamy mężczyzn na kolejny Męski Różaniec Publiczny, początek o godz. 10.00 przy Kościele NSJ. Msza św. w naszej w parafii o godz. 11.00. Z kolei o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec, medytacja jednej z tajemnic, wprowadzenie do zawierzeń i Msza św. z zawierzeniami o godz. 18.00
 w I niedzielę o godz. 17.00 adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie; o godz. 17.30 nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną, a po Mszy świętej wieczornej zmiana tajemnic różańcowych “Różańca Rodziców za Dzieci“.

8. Dnia 1.03 przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy o modlitwie w intencji tych żołnierzy, którzy podjęli walkę o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny.

9. Za tydzień niedziela gospodarcza. Ks. Proboszcz przedstawi sprawozdanie z prac aktualnie prowadzonych w kościele, a ofiary złożone tego dnia na tacę będą przeznaczone na prace gospodarcze w naszym kościele.

10. Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego Kościoła.

11. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie “Niedzieli”.

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg wezwał do wieczności:

-śp. Jacka Matyjaszczyka z ul. POW.

Duszę zmarłego oraz bliskich nam zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu. “Wieczny odpoczynek racz im dać Panie“…. 

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

13. Bernardyńskie Liceum Ogólnokształcące w Łodzi zaprasza uczniów klas 8. do poznania szkoły w formie spaceru z nauczycielem. Najbliższe terminy takich spotkań to 28 lutego oraz 6 i 9 marca. Dla kandydatów do 1. klasy Bernardyńskiej Szkoły Podstawowej organizujemy warsztaty „Akademii Przedszkolaka”, które odbędą się 23 marca 2024 r. Informacje jak się zapisać na spotkania można znaleźć na stronie internetowej: www.pankiewicz.edu.pl
w zakładce „Rekrutacja 2024/2025”.

14. Salezjańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia w Lutomiersku zaprasza na Drzwi Otwarte 9 marca w godz. 10.00-16.00. W planie prezentacja szkoły, oprowadzanie po szkole i internacie, spotkania z uczniami i nauczycielami, lekcje pokazowe. Zachęcamy także do kontaktu telefonicznego (608 218 840). Informacje o szkole znajdują się na stronach internetowych www.lutomiersksalezjanie.pl oraz www.facebook.com/sosm.lutomiersk.