Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – II Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego (07.04.2024 r.)  

1. W dzisiejszą drugą Niedzielę Wielkanocną, która kończy oktawę Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, przeżywamy Święto Miłosierdzia Bożego. W istotę tego dnia wprowadziła nas św. Siostra Faustyna pisząc: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia” . Hasłem tegorocznego święta są słowa wypowiadane w Koronce i na zakończenie Aktu zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu: “Miej miłosierdzie dla nas i całego świata“. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Niedziela Miłosierdzia Bożego, rozpoczyna w Kościele Katolickim 80. Tydzień Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy dzisiaj do kościoła na godzinę 15.00, aby wspólnie uwielbiać Pana Jezusa Koronką do Miłosierdzia Bożego.

2.  Dziś I niedziela miesiąca o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe, a po Mszy świętej wieczornej zmiana tajemnic różańcowych “Różańca Rodziców za Dzieci“.

3. Dzisiejsza taca, będzie przeznaczone na potrzeby WSD w Łodzi.

4. Jutro obchodzić będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego (przeniesioną w tym roku z 25.03). Od wielu lat jest ona obchodzona w Kościele jako Dzień Świętości Życia. Zapraszamy na Msze Św. o godz. 17.00 i 18.00.

5. Ojcowie Jezuici i Odnowa w Duchu Świętym “Nazaret” zapraszają na Mszę świętą z modlitwą o uzdrowienie w najbliższy wtorek o godz. 18.30.

6. W czwartek 11.04 o godz. 19.00 zapraszamy na kolejną Mszę św. “Wotywną do Ducha Św.” Będziemy we wspólnocie modlić się o światło i pokój Ducha Św. dla każdej i każdego z nas. 

7. W piątek 12.04 o godz. 17.00 w kawiarence będzie możliwość nieodpłatnego spotkania z psychologiem ks. Dominikiem Lubińskim. 

8. Wspólnota Niewolników Maryi działająca w naszej parafii zaprasza na rekolekcje Oddania się w Niewolę Miłości wg św. Ludwika Grignon de Montfort. Rekolekcje rozpoczną się w niedzielę 28 kwietnia, a zakończą 31 maja br.

9. Za tydzień niedziela gospodarcza. Ks. Proboszcz przedstawi sprawozdanie z prac aktualnie prowadzonych w kościele, a ofiary złożone tego dnia na tacę będą przeznaczone na prace gospodarcze. 

10. Puszki – skarbonki z jałmużną wielkopostną możemy przynieść do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

11. Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego kościoła. Bóg zapłać za dar jałmużny wielkopostnej, za ofiary na kwiaty do grobu Bożego oraz za ofiary złożone z racji „święconki”.

12. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie “Niedzieli”.

13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg wezwał do wieczności:

-śp. Józefa Małolepszego z ul. Mickiewicza

-śp. Wacława Mielczarka z ul. Lelewela.

Duszę zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu. “Wieczny odpoczynek racz im dać Panie“…. 

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

14. Zbliżająca się Uroczystość Zwiastowania Pańskiego (8 kwietnia) jest obchodzona w Kościele od lat jako Dzień Świętości Życia. Zachęcamy, aby tego dnia włączyć się w Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego (druk duchowej adopcji udostępnią kapłani).

15. Duszpasterstwo Akademickie „Węzeł” obchodzi Jubileusz 60-lecia swojego istnienia. Z tej racji zapraszamy na Msze św. pod przewodnictwem kard. Grzegorza Rysia sprawowaną w niedzielę 7 kwietnia o godz.19.00 w kościele pw. św. Teresy w Łodzi. Natomiast w sobotę 13 kwietnia odbędzie się spotkanie studentów, absolwentów oraz byłych duszpasterzy. Organizatorzy zapraszają wszystkich związanych na przestrzeni lat z DA „Węzeł”. Więcej szczegółów na stronie: https://wezel.pl lub przez email: absolwenci.wezel@gmail.com.