Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – II Niedziela Wielkanocna (16.04.2023 r.)

1. Zakończyliśmy Oktawę Wielkanocy, ale pamiętajmy że Okres Wielkanocny trwa aż do uroczystości Zesłania Ducha Św. (w tym roku – 28.05).

2. Dzisiejsze święto Miłosierdzia Bożego to dzień wielkich łask. Pan Jezus powiedział św. siostrze Faustynie, że w tym dniu otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski. Zapraszamy dzisiaj do kościoła na godzinę 15:00, aby wspólnie uwielbiać Pana Jezusa Koronką do Miłosierdzia Bożego.

3. Dziś po Mszy Św. o 11:30 spotkanie dla dzieci I-komunijnych i ich rodziców (w kawiarence), natomiast od 16:00 spotkania dla rodziców kandydatów do bierzmowania i dla nich samych (plan jak zawsze). Te spotkania również będą w kawiarence.

4. Wspólnota Niewolników Maryi działająca w naszej parafii zaprasza na rekolekcje Oddania się w Niewolę Miłości wg św. Ludwika Grignon de Montfort. Rekolekcje rozpoczną się 28 kwietnia, a zakończą 31 maja br.

5. W sobotę 22.04 odbędzie się start sezonu motocyklowego. O 14:00 Msza św. polowa pod pomnikiem papieża przy ul. Słowackiego, potem przejazd motocykli pod Uniwersytet J. Kochanowskiego, gdzie od godz. 15:00 odbędzie się moto-piknik i festyn charytatywny. Dochód jest przeznaczony na rehabilitację młodego motocyklisty Kacpra, który uległ poważnemu wypadkowi.

6. W przyszłą niedzielę ofiary, które złożymy na tacę, będą przeznaczone na potrzeby WSD w Łodzi.

7. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie nowego numeru „Niedzieli”.

8. Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego kościoła. Bóg zapłać za dar jałmużny wielkopostnej, za ofiary na kwiaty do grobu Bożego oraz za ofiary złożone z racji „święconki”.

9. Modlitwą otaczamy naszych parafian, których Pan w ostatnim czasie wezwał do siebie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…