Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – II Niedziela Adwentu (10.12.2023 r.)

1. Zapraszamy na Msze święte wotywne o Matce Bożej, tzw. „Roraty”. Sprawujemy je codziennie o godz. 7.00 z wyjątkiem niedziel. Przed roratami wspólne śpiewanie „Godzinek” ku czci NMP. Dzieci zapraszamy na roraty w poniedziałki i czwartki o godz. 18.00. Zachęcamy do przynoszenia z sobą świec i lampionów.

2. Adwentowy Dzień Skupienia połączony z adoracją Najświętszego Sakramentu i spowiedzią będziemy przeżywać w naszej parafii w najbliższą sobotę 16 grudnia. Spowiedź tego dnia od godz. 16.00 do 18.30.  Zapraszamy i zachęcamy – nie odkładajmy spowiedzi na ostatni moment.

3. Poświęcony opłatek można nabyć w zakrystii i kancelarii parafialnej.

4.  Za tydzień III niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 11.30 obowiązkowe spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci I-komunijnych. O godz. 16.30 zmiana tajemnic różańcowych (kółka z miasta) – spotkanie na salce parafialnej , o 17.30 nabożeństwo różańcowe z procesją wewnątrz kościoła i wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.

5. Dziś we wszystkich kościołach naszej Ojczyzny odbywa się zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Swój dar wsparcia finansowego możecie złożyć wychodząc z kościoła.

6. Odnowa w Duchu Świętym “Nazaret” i o. Andrzej Lemiesz SJ zapraszają na Mszę świętą z modlitwą o uzdrowienie do Sanktuarium MB Trybunalskiej w najbliższy wtorek o godz. 18.30.

7. Służba liturgiczna ołtarza naszej parafii (lektorzy i ministranci) przygotowała sianko na stół wigilijny. Poświęcone sianko można nabyć wychodząc z kościoła.

8. W najbliższy czwartek o godz. 19.00 zapraszamy na kolejną Mszę świętą “Wotywną do Ducha świętego”. Będziemy we Wspólnocie modlić się o światło i pokój Ducha św. dla każdej i każdego z nas.

9. W przyszłą niedzielę będziemy mogli nabyć ozdoby bożonarodzeniowe przygotowane przez naszą parafiankę p. Jolantę.

10. Za nami 33-dniowe rekolekcje oddania się w niewolę miłości Jezusowi przez Maryję wg. św. Ludwika Marię Grignion de Montfort.

Uczestniczyło w nich 80 osób z których 20 osób po raz pierwszy. W uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP podczas Mszy św. o godz. 18.00 osoby te oddały się w “Niewolę Miłości”. Bóg zapłać za złożoną przez nich ofiarę na potrzeby naszego Kościoła w wysokości 2.327 zł.

11. Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego Kościoła.

12. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie “Niedzieli”.

13. Modlitwą otaczamy naszych bliskich zmarłych – “Wieczny odpoczynek racz im dać Panie”…

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 

14. Orszak Trzech Króli ponownie przejdzie ulicą Piotrkowską. W Uroczystość Objawienia Pańskiego (6 stycznia) o godz. 11.00 kard. Grzegorz Ryś będzie sprawował Eucharystię w parafii pw. Zesłania Ducha Świętego w Łodzi. Po Mszy św. z Placu Wolności wyruszy ulicą Piotrkowską radosny korowód kolędników. Na zakończenie, na placu katedralnym, czeka nas kolędowanie z zespołem „ENEJ”. Orszak związany jest z akcją charytatywną „Dar dla Nowonarodzonego”, jej celem jest zbudowanie placu zabaw dla dzieci z Domu Dziecka „Ochronka Bałucka”. Dary można przekazywać już teraz za pomocą strony internetowej Caritas Archidiecezji Łódzkiej oraz strony www.orszakwlodzi.pl(szczegóły na plakatach).
Po orszaku Trzej Królowie przekażą zebrane dary potrzebującym dzieciom.

15. Duszpasterstwo Akademickie „Piątka” zaprasza na adwentowe rekolekcje akademickie, które rozpoczną się w II Niedzielę Adwentu (10 grudnia) Mszą św. o godz. 19.00 w łódzkiej archikatedrze i potrwają do środy. Rekolekcje poprowadzi ks. Piotr Niedzielski.

16. Zapraszamy na Mszę św. w intencji osób stanu wolnego (tak zwanych singli) w sobotę 16 grudnia o godz. 17.00 do parafii św. Alberta Chmielowskiego na Widzewie. Będziemy modlić się o realizację powołania. Po Mszy św. spotkanie przy kawie.

17. Rekolekcje adwentowe dla Łodzi prowadzone przez kard. Grzegorza Rysia odbędą się
w archikatedrze od 17 do 19 grudnia: niedziela – Msza św. z homilią, godz. 19.00, poniedziałek i wtorek – Msza św. z homilią i konferencją, godz. 18.00.