Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – I Niedziela Wielkiego Postu (26.02.2023 r.)

1. Popielcem rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu. To szczególny czas, w którym poprzez modlitwę, post i jałmużnę przygotowujemy się do najważniejszych dla nas, chrześcijan, świąt: świąt męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa.

2. W tym szczególnym czasie zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17:30, a w niedziele o 17:30 na Gorzkie Żale z nauką pasyjną. Dziś o 17:30 pierwsze nabożeństwo Gorzkich Żali, a po nim wieczorna Msza Św.

3. W piątki Wielkiego Postu Msze Św. w naszym kościele będą o godz. 17:00 i 18:30.

4. Jałmużnę  wielkopostną, czyli swój pieniężny dar serca możemy złożyć do skrzynki przy krzyżu adoracji. Niech to będzie naprawdę dar serca dla tych, którzy bardzo potrzebują naszej pomocy!

5. Dnia 1.03 przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy o modlitwie w intencji tych żołnierzy, którzy podjęli walkę o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny.

6. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek, I sobota i I niedziela miesiąca. W I czwartek po Mszy Św. o godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu, nieszpory, litania do św. Jacka i modlitwa o nowe powołania.

W I piątek 3 marca odwiedzimy chorych najpierw w hospicjum, a od 8:30 po domach. Spowiedź od godz. 16:30. O godz. 17:30 Droga Krzyżowa, a po Mszy Św. o 18:30 adoracja w ciszy i uniżeniu.

W I sobotę 4 marca o godz. 10:00 zapraszamy mężczyzn na 48 Męski Różaniec Publiczny. Początek przy kościele NSJ o godz. 10:00, ok. 11:00 Msza Św. w naszym kościele. O 14:00 spotkanie Armii Małych Wojowników. Z kolei o godz. 17:00 wystawienie Najśw. Sakramentu, Różaniec, medytacja, wprowadzenie do zawierzeń i Msza Św. z zawierzeniami o godz. 18:00.

W I niedzielę 5 marca o godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu, o 17:30 Gorzkie Żale  i o 18:00 Msza Święta.

7. Parafia Królowej Pokoju zaprasza w pierwszy czwartek miesiąca 2.03 na „godzinę świętą” – godzinę adoracji Najświętszego Sakramentu od 23:00 do 24:00.

8. Za tydzień „niedziela gospodarcza”. Ks. Proboszcz przedstawi sprawozdanie z prac prowadzonych aktualnie w kościele. Ofiary, jakie w następną niedzielę zostaną złożone na tacę, przeznaczymy wyłącznie na prace gospodarcze w naszym kościele.

9. Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego kościoła. Bóg zapłać za ofiary złożone do puszek w Popielec na wsparcie pracy „Caritas” Arch. Łódzkiej oraz za zakupione „zdrapki wielkopostne”.

10. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie nowego numeru „Niedzieli”.

11. Wychodząc z kościoła można wziąć ze sobą tradycyjną już skarbonkę na jałmużnę wielkopostną. Zebrane ofiary będą przeznaczone na pomoc najuboższym mieszkańcom naszej parafii. Wypełnione skarbonki można przynosić do Niedzieli Miłosierdzia Bożego.

12. Nasza parafia organizuje jesienią tego roku, w dniach 25.11-2.12 pielgrzymkę do Ziemi Świętej „Śladami Zbawiciela”. Rozpoczęliśmy już zapisy, szczegółowe informacje na plakatach, na naszej stronie internetowej i na Facebooku. Serdecznie zapraszamy, by razem z nami odwiedzić miejsca naznaczone obecnością naszego Zbawiciela.

13. Spotkanie wdów konsekrowanych z terenu archidiecezji łódzkiej, odbędzie się w sobotę 11 marca u ojców bernardynów w Piotrkowie Tryb. Więcej informacji na plakatach.

14. Modlitwą otaczamy naszych parafian, których Pan w ostatnim czasie wezwał do siebie.