Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – I Niedziela Wielkiego Postu (18.02.2024 r.)

1. Dziś III niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 11.30 obowiązkowe spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci I-komunijnych (na salce) i dla nich samych (w kościele). O godz. 16.30 zmiana tajemnic różańcowych i Koronka do Miłosierdzia Bożego (w salce), o 17.30 nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną i wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.

2. Popielcem rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu. To szczególny czas, w którym poprzez modlitwę, post i jałmużnę przygotowujemy się do najważniejszych dla nas, chrześcijan, świąt: świąt męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa.

3. Zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17.30, a w niedziele o 17.30 na Gorzkie Żale z nauką pasyjną.

4.  W piątki Wielkiego Postu Msze Św. w naszym kościele będą o godz. 17.00 i 18.30.

5. Jałmużnę  wielkopostną, czyli swój pieniężny dar serca możemy złożyć do skrzynki przy krzyżu adoracji. Niech to będzie naprawdę dar serca dla tych, którzy bardzo potrzebują naszej pomocy!

6. Wychodząc z kościoła można wziąć ze sobą skarbonkę na jałmużnę wielkopostną. Wypełnione skarbonki można przynosić do Niedzieli Miłosierdzia Bożego.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.30 odbędzie się kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców.

8. OO. Jezuici zapraszają na kolejny Wieczernik Trybunalski z cyklu Szkoła Rozeznawania Duchowego. Temat drugiego spotkania: “Co to są poruszenia duchowe?”. Wieczernik odbędzie się w środę, 21 lutego, początek Mszą Św. o 17.00, po niej konferencja, którą wygłosi o. Grzegorz Ginter, Rektor Sanktuarium.

9. Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego Kościoła.  Bóg zapłać za ofiary złożone do puszek w Popielec na wsparcie pracy „Caritas” Archidiecezji Łódzkiej.

9. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie “Niedzieli”.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan Bóg wezwał do wieczności:

-śp. Jerzego Rózgę z ul. Spacerowej – Msza pogrzebowa w poniedziałek (19.02.2024 r.) o godz. 10.30.

Duszę zmarłego oraz bliskich nam zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu. “Wieczny odpoczynek racz im dać Panie“…. 

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 

11. Kard. Grzegorz Ryś, metropolita łódzki zaprasza na drugi Rejonowy Synodalny Dzień Skupienia, który odbędzie się w sobotę 24 lutego 2024 r. Prosimy o przybycie z każdej parafii co najmniej dwóch osób oraz księdza, jednak zaproszeni są wszyscy diecezjanie, a zwłaszcza ci, którzy z różnych względów nie mieli jeszcze możliwości włączenia się w pracę „Synodów” parafialnych. W każdym z trzech miejsc spotkania będzie uczestniczył biskup. W programie: spotkania w grupach, Msza św. i wspólny posiłek. Dzień skupienia odbędzie się w: 

  • Łodzi, w godz. 30-14.00– Kościół pw. Św. Ap. Piotra i Pawła, ul. Nawrot 104,
  • Aleksandrowie Łódzkim, w godz. 10.00-13.30 – Kościół pw. Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, ul. Wojska Polskiego 3,
  • Piotrkowie Trybunalskim, w godz. 10.00-13.30 – Kościół pw. Najświętszego Serca Jezusowego, ul. Armii Krajowej 19.