Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – I Niedziela Adwentu (3.12.2023 r.)

1. Rozpoczęliśmy Adwent i nowy rok liturgiczny.

2. Od jutra zapraszamy na Msze Święte wotywne o Matce Bożej, tzw. „Roraty”. Będziemy je sprawować codziennie o godz. 7.00 z wyjątkiem niedziel i uroczystości. Przed roratami będzie wspólne śpiewanie „Godzinek” ku czci NMP. Dzieci zapraszamy na roraty w poniedziałki i czwartki o godz. 18.00. Zachęcamy do przynoszenia z sobą świec i lampionów.

3. Bardzo dziękujemy paniom za przygotowanie dekoracji adwentowej i wieńca adwentowego.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Po Mszy świętej o godz. 17:00 adoracja Pana Jezusa, brewiarz, litania do św. Jacka z modlitwą o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Tego też dnia parafia NMP Królowej Pokoju zaprasza na “Godzinę Świętą” — godzinną adorację Najświętszego Sakramentu od 23:00 – 24:00.

5. Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego kościoła. Bóg zapłać za ofiary, jakie złożyliście ubiegłej niedzieli na rzecz WSD w Łodzi.

6. Dziś I Niedziela Miesiąca. O godz.17:00 adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. O 17:30 “Różaniec Rodziców za dzieci”, a po Mszy św. wieczornej zmiana tajemnic różańcowych.

7. Poświęcony opłatek na stół wigilijny można nabyć w zakrystii i kancelarii parafialnej.

8. W piątek przypada Uroczystość Niepolanego Poczęcia NMP. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 17.00, 18.00. Natomiast od godz. 12.00 do 13.00 zapraszamy na tzw. “Godzinę Łaski“. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

9. Również w piątek o godz. 17:00 w kawiarence będzie możliwość nieodpłatnego spotkania się z psychologiem ks. Dominikiem Lubińskim.

10. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie “Niedzieli”.

11. Modlitwą otaczamy naszych bliskich zmarłych – “Wieczny odpoczynek racz im dać Panie”…

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 

12. Duszpasterstwo Kobiet AŁ zaprasza kobiety do ogólnopolskiej modlitwy w intencji kobiet, która odbędzie się w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP (8 grudnia) w kilku parafiach naszej archidiecezji:

  • Łódź: Kościół Podwyższenia Świętego Krzyża (ul. Sienkiewicza 38), godz. 18.00,
  • Tomaszów Mazowiecki: Sanktuarium Św. Antoniego Padewskiego, godz. 18.00,
  • Pabianice: Sanktuarium św. Maksymiliana Marii Kolbego, godz. 18.00,
  • Aleksandrów Łódzki: Kościół św. Archaniołów Rafała, Michała i Gabriela, godz. 18.00,
  • Wolbórz: Kościół św. Mikołaja Biskupa, godz. 18.00,
  • Zgierz: Kościół św. Katarzyny Aleksandrowskiej, godz. 17.30.

13. Duszpasterstwo Akademickie „Piątka” zaprasza na adwentowe rekolekcje akademickie, które rozpoczną się w II Niedziele Adwentu (10 grudnia) Mszą św. o godz. 19.00 w łódzkiej archikatedrze i potrwają do środy. Rekolekcje poprowadzi ks. Piotr Niedzielski.

14. Rekolekcje adwentowe dla Łodzi prowadzone przez kard. Grzegorza Rysia odbędą się
w archikatedrze od 17 do 19 grudnia: niedziela – Msza św. z homilią, godz. 19.00, poniedziałek i wtorek – Msza św. z homilią i konferencją, godz. 18.00.