Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – I Niedziela Adwentu (27.11.2022 r.)

1. Rozpoczęliśmy Adwent i nowy rok liturgiczny.

2. Od jutra zapraszamy na Msze Święte wotywne o Matce Bożej, tzw. „Roraty”. Będziemy je sprawować codziennie o godz. 7:00 z wyjątkiem niedziel i uroczystości. Przed roratami będzie wspólne śpiewanie „Godzinek” ku czci NMP. Dzieci zapraszamy na roraty w poniedziałki, wtorki i czwartki o godz. 18:00. Zachęcamy do przynoszenia z sobą świec i lampionów.

3. Adwentowy Dzień Skupienia połączony ze spowiedzią będziemy przeżywać w naszej parafii w sobotę 17 grudnia.

4. Bardzo dziękujemy Państwu Agnieszce i Romanowi Skurskim, właścicielom „Lawendowego Salonu Kwiatowego”, za ofiarowany dla naszego kościoła wieniec adwentowy.

5. Poświęcony opłatek na stół wigilijny można nabyć w zakrystii i kancelarii parafialnej. Nadal jeszcze osoby, które mają pisemne upoważnienie ks. proboszcza, roznoszą opłatek do Waszych domów.

6. Bardzo dziękujemy osobom, które w miniony czwartek z wielkim poświęceniem podjęły się generalnego sprzątania kościoła – a było co robić! Wielkie „Bóg zapłać”!

7. Ponieważ wiele osób nie zdążyło jeszcze dostarczyć „tytki charytatywnej” Caritasu z darami dla najbardziej potrzebujących, to informujemy że można to jeszcze uczynić do najbliższej niedzieli.

8. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek, I sobota i I niedziela miesiąca.

W I czwartek po Mszy Św. o godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu, Nieszpory i  ostatni dzień nowenny przed uroczystością 100-lecia powstania naszej parafii. Tego też dnia parafia NMP Królowej Pokoju zaprasza na Godzinę Świętą – godzinną adorację od 23:00 do 24:00.

W I piątek odwiedzimy chorych najpierw w hospicjum, a potem od godz. 8:30 po domach. Spowiedź w kościele od godz. 16:00 do 17:00. Po godz. 17:00 nie będzie spowiedzi, ponieważ rozpoczną się przygotowania do uroczystości 100-lecia parafii. W piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna. Nie będzie też adoracji w ciszy i uniżeniu.

W I sobotę o godz. 10:00 zapraszamy mężczyzn na 45 Męski Różaniec Publiczny, początek przy kościele NSJ, ok. 11:00 Msza Św. u nas w parafii. Wypominki przed Mszą Św. Następnie o 14:00 VII spotkanie Armii Małych Wojowników, dzieła modlitwy małych dzieci; w programie Różaniec, medytacja i Msza Św. Z kolei o godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec, medytacja jednej z tajemnic, wprowadzenie do zawierzeń i Msza Św. z zawierzeniami o godz. 18:00. Po Mszy Św. będzie miało miejsce uroczyste poświęcenie naszej figury Matki Bożej Różańcowej. Do licznego udziału w tym ważnym dla nas wydarzeniu bardzo gorąco Was zapraszamy.

W I niedzielę o godz. 17:00 wystawienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, o 17:30 Różaniec Rodziców za Dzieci, a o 18:00 Msza Święta. Po Mszy Św. zmiana tajemnic różańcowych „Różańca Rodziców za Dzieci”.

9. Za tydzień „niedziela gospodarcza”. Ks. Proboszcz przedstawi sprawozdanie z prac prowadzonych aktualnie w kościele. Ofiary, jakie w następną niedzielę zostaną złożone na tacę, przeznaczymy wyłącznie na prace gospodarcze w naszym kościele. Już teraz bardzo dziękujemy za każdą ofiarę.

10. Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego kościoła. Bóg zapłać za kolejne ofiary złożone przez Was na zakup figury Matki Bożej Różańcowej i zagospodarowanie pod nią terenu. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu na rzecz WSD w Łodzi.

11. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie „Niedzieli”.

12. Modlitwą otaczamy naszych parafian, których Pan w ostatnim czasie wezwał do siebie.