Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia – 33 Niedziela Zwykła (19.11.2023 r.)

1. Obchodzimy dziś VI Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek prosi nas, byśmy pamiętali i wspierali tych, którzy szczególnie teraz w tych trudnych czasach, potrzebują naszej pomocy. Stąd ofiary złożone dziś na tacę są przeznaczone na „Caritas”.
Wychodząc z kościoła można dziś również wesprzeć akcję pod hasłem “Ciepło dla...”. Zebrane środki przeznaczone zostaną na zakup opału i urządzeń grzewczych dla mieszkańców Syrii, Libanu i Ukrainy. Za okazane serce serdecznie dziękujemy!

2. Dzisiaj 3 niedziela m-ca. Po Mszy świętej o godz. 11.30 obowiązkowe spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych (na salce parafialnej). O godz. 16.30 zmiana tajemnic różańcowych (Kółka z miasta) – spotkanie na salce, o godz.17:30 nabożeństwo różańcowe z procesją wewnątrz kościoła i wieczorna Msza święta o godz. 18:00.

3. Wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Piotrkowie Trybunalskim oraz Miejską Orkiestrą Dętą zapraszamy na Mszę świętą w intencji muzyków z okazji dnia ich patronki św. Cecylii. Na tę Mszę świętą zapraszamy do naszego kościoła w sobotę 25 listopada o godz. 18.00. Po niej odbędzie się koncert piotrkowskiej Miejskiej Orkiestry Dętej.

4. Nadal przyjmujemy na wypominki za naszych zmarłych: roczne i półroczne. Można to uczynić w zakrystii lub kancelarii parafialnej. W naszej parafii wypominki omadlane są w każdą niedzielę przed Mszami świętymi o godz. 8.00 i 10.00

5. W ubiegłą niedzielę święciliśmy opłatki na stół wigilijny. Osoby rozprowadzające opłatki do waszych domów mają pisemne upoważnienie ks. proboszcza. Proszę, przyjmijcie te osoby życzliwie! Ofiary przez Was złożone przeznaczymy na zakup oleju opałowego do ogrzewania naszego kościoła. Opłatek można też nabyć w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 11.30 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania oraz dla ich rodziców (spotkanie na salce).

7. Również w przyszłą niedzielę – ostatnią w roku liturgicznym – będziemy obchodzić Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy świętej o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Serca Pana Jezusa oraz akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

8. Ofiary jakie w przyszłą niedzielę złożymy na tacę będą przeznaczone na potrzeby WSD w Łodzi.

9. Cerkiew prawosławna w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na koncert muzyki cerkiewnej w wykonaniu Męskiego Zespołu Muzyki Cerkiewnej “KATAPETASMA” z Torunia. Koncert odbędzie się dziś o godz. 17.00 w Cerkwi.

10. Dziękujemy Wam za każdą okazywaną pomoc i wsparcie materialne dla naszego kościoła. 

11. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, szczególnie “Niedzieli”.

12. Wspólnota Domowego Kościoła oraz Dyrekcja kina Helios zapraszają na pokaz specjalny filmu pt. “Oblicze Jezusa“. Seans odbędzie się w kinie Helios dnia 22 listopada (środa) o godz.18:00. Przewidziano promocyjne ceny biletów.

13. Nadal trwają prace remontowe związane z wymianą dachówki na kościele. Przepraszamy za utrudnienia związane z parkowaniem samochodów i bardzo prosimy o ostrożność.

14. Modlitwą otaczamy naszych bliskich zmarłych – “Wieczny odpoczynek racz im dać Panie”…

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 

15. W dniu dzisiejszym (19 listopada) obchodzimy VII Światowy Dzień Ubogich. Włączyć się możemy w to dzieło wypełniając artykułami spożywczymi i chemicznymi „Tytki charytatywne”. Zebrane w ramach akcji artykuły pozostaną do dyspozycji parafii
z przeznaczeniem dla ubogich. Wychodząc z kościoła możemy dziś również wesprzeć akcję pod hasłem „Ciepło dla…”. Zebrane środki przeznaczone zostaną na zakup opału i urządzeń grzewczych dla mieszkańców Syrii, Libanu i Ukrainy. Serdecznie dziękujemy za wsparcie.

16. Zapraszamy do udziału w Światowym Dniu Młodzieży, który od kilku lat w diecezjach obchodzimy w Niedzielę Chrystusa Króla (26 listopada 2023 r.). Spotkanie odbędzie się w auli Zespołu Szkół Salezjańskich w Łodzi (ul. Wodna 34) w godz. 12.30-17.00. Oprawę muzyczną i uwielbienie poprowadzi zespół „Ocaleni” wspólnoty Efez. W programie będzie również Eucharystia i wspólny posiłek. Aby wziąć udział w spotkaniu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, który jest dostępny wraz z bardziej szczegółowymi informacjami na stronie internetowej archidiecezji łódzkiej (www.archidiecezja.lodz.pl) oraz na fanpejdżu Łódź Piotrowa – Młodzi WDoMu na Facebooku.

17. Zapraszamy do udziału w Europejskim Spotkaniu Młodzieży, które organizuje Wspólnota Taizé na przełomie starego i nowego roku (28 grudnia – 1 stycznia) w Lublanie (Słowenia). Jest to spotkanie tysięcy młodych ludzi różnych narodowości i wyznań, którzy każdego roku gromadzą się na pięć dni w dużym Europejskim mieście, aby wspólnie się modlić i dzielić życie z mieszkańcami tego regionu oraz lokalnymi wspólnotami kościelnymi. Zapisy możliwe przez formularz, który można znaleźć na stronie internetowej archidiecezji łódzkiej (www.archidiecezja.lodz.pl) oraz na fanpejdżu Łódź Piotrowa – Młodzi WDoMu na Facebooku.

18. Zapraszamy na rekolekcje ewangelizacyjne, które odbędą się w parafii Najświętszej Eucharystii w Łodzi w dniach 24-26 listopada (piątek: godz. 18.30-21.00, sobota: godz. 9.00-20.00, niedziela: godz. 8.30-13.00). Kurs NOWE ŻYCIE to aktywna i ciekawa forma głoszenia kerygmatu. Koszt: 120 zł (obiady, przerwy kawowe i materiały). Szczegółowe informacje na stronie internetowej www.eucharystia.org. Zachęcamy do udziału osoby pełnoletnie. Zapisy w kancelarii parafialnej: tel. 42 689 89 23 lub parafia@eucharystia.org